FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Automašīnu starmešu gaisma ir ārkārtīgi svarīga redzamībai un drošībai. Diemžēl priekšējie lukturi ir stipri pakļauti ārējo apstākļu iedarbībai, tāpēc to stikli kļūst nespodri.

Automašīnu lukturu aizsargstikli ir izgatavoti no polikarbonāta un mūsu mainīgajos klimatiskajos un ceļa apstākļos, kad bez krasām temperatūras svārstībām automašīna nonāk saskarsmē arī ar sāli, dubļiem un citiem abrazīviem materiāliem, sākotnējā dzidruma zaudēšana ir tikai laika jautājums.  

"Kā jau zināms, ražotāji lukturus izgatavo no plastikas, kas nav izturīga pret apstākļiem mūsu reģionā. Polikarbonāta aizsargstikli mūsu apstākļos bieži noveco straujāk par pašu automobili," saka WESS pēcpārdošanas nodaļas vadītājs Jurijs Šestakovs.

Ja nespodru krāsu vēl varam pieciest, tad ko iesākt ar blāviem lukturiem? Jaudīgāka spuldzīte diez vai būs īstais risinājums. Viens no piedāvājumiem ir lukturu virsmas atjaunošana. Tā ir tieši izstrādāta mašīnām ar nobraukumu. Jauni lukturi ir dārgi, un daudzi to nevar atļauties, tādēļ ir iespēja samaksāt nelielu naudu un droši ekspluatēt tālāk. Īpaši apmācīti darbinieki apstrādā lukturus ar speciāliem pulieriem un aizsargsastāviem, tā novēršot divas problēmas reizē - sliktu redzamību un aizrādījumus tehniskajā apskatē.

"Es jums teikšu, veca mašīna. Tas ir kā vecam cilvēkam. Redze ar laiku paliek sliktāka. Lukturu pulēšana ir tāpat kā aiziet pie acu ārsta, tāpat man vajadzēja atnākt, lai manus lukturus pārbauda. Tagad nopulēs, un es redzēšu ļoti labi, ne tikai ar lukturiem, bet arī ar acīm," stāsta auto īpašniece Ingrīda Ansone.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO