FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Ārzemju autopresē par korejiešiem bieži parādās atziņa, ka viņi ātri mācās, lai ilustrētu Dienvidkorejas auto progresu. Un, izbraucot ar modernizēto Hyundai Santa Fe, atklājām, ka viņi patiešām ir iemācījušies ko jaunu. Piemēram, nevilkt garumā ar modeļu modernizāciju. Ceturtās paaudzes Santa Fe iznāca 2018. gadā, un skat - "feislifts" jau klāt!

Raidījuma TV Auto ziņas vadītājs Normunds Avotiņš: "Kad Hyundai pirms dažiem gadiem izlaida jauno Santa Fe modeli, tā dizains daudziem bija pārsteigums. Var saprast, kāpēc. Automašīna izskatījās radikāli citādi nekā pirms tam. Nevarēja saprast, kuri lukturi ir kuri. Arhitektūra saglabāta, bet kaut kas ir samainīts vietām, un automobilis izskatās prestižāk."

Līdzīga aina paveras, ciešāk papētot jaunā modeļu gada Santa Fe no otra gala.

Normunds Avotiņš: "Korejas mašīnu dizains kļuvis tik pašpietiekams, ka nav nepieciešamības kopēt citus. Tomēr reizēm gadās. Santa Fe strīpa un lukturi neko neatgādina? Mazliet izskatās pēc Audi Q7."

Un tā tad būtu visa modernizācija? Svarīgākais patiesībā ir apslēpts mūsu skatienam. Viena Santa Fe vietā Skandi Motors tagad var piedāvāt divus, faktiski pat trīs!

Normunds Avotiņš: "Hyundai iet kopsolī ar laiku. Jaunajam Santa Fe ir 3 dažādi dzinēji. Mums ir dīzelis, bet ir pieejami 2 hibrīdi - pašuzlādes un plug in. Santa Fe tagad var nopirkt arī ar štepseli."

Četru cilindru, 2,2 litru dīzelis ar 202 zirgspēkiem gan joprojām ir cenas ziņā pieejamākais Santa Fe.

FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Nevar nepamanīt, ka jaunā dzinēju palete stipri atgādina tehniski radniecīgo Kia Sorento. Arī astoņu pārnesumu divsajūgs un neskaitāmi braukšanas režīmi vispirms parādījās citur. Lai izvērtētu, ko Hyundai izveidojis pa savam, jāredz salons.

Normunds Avotiņš: "Stūre, virtuālais panelis ar apaļām bildēm no aklās zonas kamerām un platekrāna displejs jau ir kaut kur redzēti. Pilnīgs jaunums ir slīpa viduskonsole kā savulaik Audi A8."

Zem tās izveidojies plaukts dažādiem sīkumiem. Bet kur tad bezvadu lādētājs? Tas atjautīgi paslēpts vienā no nodalījumiem. Tālrunis ievietojams vertikāli un lieki neaizņem vietu.

Normunds Avotiņš: "Hyundai liek lielu uzsvaru uz fiziskām pogām. Lielais ekrāns nav funkciju piesātināts, un galvenās funkcijas atrodamas šeit. Gribu ieslēgt Auto Hold, nav nekur jāmeklē, tas ir šeit. Klimats, radio un - jā - pārnesumkārba."

FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

To, ka vecie kloķi vairs nav modē, esam sapratuši un pieņēmuši. Bet kas tālāk? Elektroniskas sviras kā Audi, svira uz stūres kā "mersim" vai Kia ripa? Hyundai izvēlas pogas kā elektromobilī! Kopumā nav slikti, tikai taustiņi mazliet kavē, un tas traucē manevrēt stāvvietā.

Normunds Avotiņš: "Tas gan ir interesanti. Jaunais Santa Fe arī labāk brauc. Agrāk mašīna bija uzsvērti mīksta un laidena. Komforts nav pazudis, ir pat klusāka, jo ir dubultie sānstikli. Ja vispār ir kāds korejiešu auto, kam ir pa spēkam nojaukt robežu starp premium un masu SUV, tad šis ir viens no tiem. Jāsaka gan ka šis sasniegums nav gluži par velti."

Hyundai Santa Fe ar dīzeli maksā starp 45 un 52 tūkstošiem eiro. Hibrīds it kā ir lētāks, taču tikai Comfort komplektācijā, kādas dīzelim nemaz nav.

Normunds Avotiņš: "Kad pirmā sajūsma pārgājusi, iesaku samainīties vietām un pasēdēt aizmugurē. Man patīk piekare, un auto patiesi ir komfortabls. Vietas ir daudz, un šeit ir bīdāmi sēdekļi. Ja gribēsim kādu iesēdināt trešajā rindā, tad būs jāpabīdās."

FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Stop, bet kāpēc jaunā Santa Fe salons šķiet platāks elkoņos un aizmugurē ir tik daudz vietas? Feislifta modeļos tā nemēdz būt! Atklāsim noslēpumu - patiesībā šis ir pilnībā jauns modelis. Lai integrētu hibrīda tehniku un citas lietas, Hyundai nācās pārcelt lielo krosoveru uz pilnīgi jaunu platformu.

Verdikts

Atcerieties, pašā sākumā citēju vācu presi, kas par korejiešiem saka, ka tie ātri mācās. Tā norādot, ka viņu pašu ražojumi joprojām ir pārāki. Varbūt tā ir, bet ar jauno Santa Fe pārliecinājos, ka korejieši apguvuši, kas ir facelift. Ne tikai jaunas lampiņas un izšuvums salonā. Automobilis tagad arī labāk brauc.

Arī tas izskaidrojams ar jauno platformu. Riteņu bāze nav mainījusies, tāpēc automobilis izskatās tāds pats kā agrāk. Bet nav.

Hyundai Santa Fe

FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Pēcvārds

Modernizētais Hyundai Santa Fe brauc tik forši, ka tad, ja šajā brīdī būtu jāizvēlas starp Santa Fe un Volvo XC90, vēl neesmu drošs, kā tā lieta beigtos.

Hyundai Santa Fe 2.2 CRDI

+ 8 pārnesumu DCT

+ parocīga viduskonsole

+ vadāmība un gaita

- neliels centrālais ekrāns

- PK taustiņi kavē

- nav 3 zonu "klimata"

Dzinējs: 2151 ccm, R4 turbod.

Jauda: 202

Paātrinājums: 9,2

Patēriņš: 6,9

CO2: 180

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO