FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Jaunu auto oficiālo dīleru servisos izsenis pieejams noderīgs papildu pakalpojums - servisa maiņas auto. Ja paša automašīnai jāpaliek servisā uz ilgāku laiku, bet jābrauc ir, autorizētais serviss par nelielu maksu vai pavisam bez tās piedāvā maiņas auto. Parasti tie ir plašpatēriņa modeļi bez īpašām pazīmēm. 

Automobiļu tirgotājs Skandi Motors nolēmis mainīt šo praksi un kā servisa maiņas auto piedāvā arī elektroauto. "Galvenā vēlme ir tāda, lai klienti lieto šīs elektromašīnas un viņiem pašiem veidojas viedoklis. Sajūta ir tāda, ka informācijas daudzums publiskajā telpā ir tik liels un nereti tendenciozs, ka labāk lai cilvēks saņem informāciju no pirmavota - pašas mašīnas," stāsta uzņēmuma pēcpārdošanas departamenta vadītājs Aldis Lediņš.

Uz elektrisku maiņas auto var pretendēt ne tikai elektromobiļu īpašnieki. Skandi Motors vēlas kaut uz dienu iesēdināt bezizmešu automašīnā parasto auto īpašniekus. Ja cilvēkam nav iepriekšējas pieredzes ar elektromobiļiem, viņam visu izskaidros - kā un kur lādēt, kā braukt ekonomiskāk un cik tālu ar tādu auto vispār var tikt.

"Šībrīža elektromobiļiem vidējais nobraukums ir 300 - 400 km, ar ko pilnīgi pietiek, jo vairums vadītāju nebrauc vairāk par 100 km dienā," Vilnis Debesnieks, elektroauto eksperts.

Jautājumu joprojām ir daudz - cik ilgu laiku patiesībā prasa uzlāde, vai to drīkst veikt lietus laikā, un kāda būs sniedzamība ziemā?

Vilnis Debesnieks: "Ir jāizbrauc. Jāsaprot, kas der pēc gabarītiem, pēc nobraukuma, pēc sava ritma."

Elektromobiļi joprojām ir dārgāki par salīdzināmiem benzīna auto. Tas daudzus attur no šāda spēkrata iegādes. Citās valstīs elektromobiļu iegādi stimulē valsts subsīdija, kādas mums nav.

Ja būtu šī papildu palīdzība, tas daudziem palīdzētu izvēlēties par labu elektromobilim. Uzņēmumi sāk izvēlēties elektromobiļus dažādu uzdevumu risināšanai, vai tas ir koplietošanas transports vai piegādēm.

Tomēr Vilnis Debesnieks atzīst, ka interese par elektromobiļiem pamazām pieaug. Agrāk tos uzskatīja drīzāk par eksperimentu vai izteiktu otro automašīnu, bet jaunāko elektromobiļu potenciālais lietojums kļūst plašāks.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO