FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Tiklīdz pārstājam elektromobili uzskatīt par kaut ko ārkārtēju un eksotisku, sākas arī ikdienišķās rūpes par to. Piemēram - vai elektromobili drīkst mazgāt rokas automazgātuvē, vai labāk tomēr birstēs? Bet varbūt nedrīkst nekur? Tik traki nemaz nav, jo atliek vien ievērot dažus svarīgus piesardzības pasākumus, lai elektromobilis būtu kopjams tieši tāpat kā auto ar benzīna motoru.

Pirmais, kas jāatceras: elektroautomašīnu nedrīkst mazgāt uzlādes laikā un zem pārsega, norāda Renārs Dimants, AUTO 100 Latvijas filiāles pēcpārdošanas vadītājs.

Pirmais brīdinājums attiecas uz elektromobiļu īpašniekiem, kas cer apvienot uzlādi un mazgāšanu mājās, jo publiskās mazgātuvēs tas nav iespējams.

Mazgāšanas laikā elektromobilim jābūt atvienotam no jebkādas uzlādes, uzlādes vāciņam jābūt cieši noslēgtam, bet aizdedzei jeb gaitas funkcijai - izslēgtai.

4

Lai gan zem elektromobiļa motorpārsega motora nemaz nav, tur var atrasties augstsprieguma aparatūra. Ūdens nekādā gadījumā nedrīkst nonākt saskarē ar oranžajiem vadiem, kuros plūst 600 voltu spriegums. Vienlaikus nekas neliedz mazgāt automašīnas apakšu, arkas un tā tālāk, jo baterija un elektromotori ir labi izolēti.

Ja telpa zem pārsega kaut kādu iemeslu dēļ kļuvusi sevišķi netīra, tad gan jāgriežas pēc palīdzības oficiālajā servisa centrā, kur pieejams īpaši apmācīts personāls.

Bet citādi - mazgājiet savu elektroauto bez bažām!

Renārs Dimants: "Atbildot uz jautājumu, vai elektroautomašīnas mazgāšana ir droša, es apstiprinu, ka ir. Tikai jāievēro iepriekš minētie nosacījumi, un varam mazgāt gan ziemā, gan vasarā."

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO