FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Automašīnas apkope pavasarī it kā nav nekas sarežģīts, jo grūtākais jau ir aiz muguras. Par to tad arī šoreiz parunāsim sīkāk, jo pavasaris ir īstais brīdis klimata iekārtas (AC) sakopšanai.

Eksperti iesaka to darīt laicīgi, jo AC sistēma ir slēgta vide. Tur ir mitrs, un mitrumā patīk baktērijām.

"Tās var izraisīt smaku, bet tā ir mazākā problēma. Lielākā ir visādas slimības. Tāpēc mēs iesakām mainīt salona filtru, veikt dezinfekciju un pārbaudīt sistēmas tilpumu," saka Oļegs Trofimovs, Karlo Motors auto mehāniķis.

Bet sāksim ar vienkāršāko - salona filtru.

Oļegs Trofimovs: "Tagad uz konkrēta automobiļa piemēra es nodemonstrēšu, kas ir salona filtrs, kam tas vajadzīgs un kur tas atrodas. Tā ir Škoda Octavia. Filtrs atrodas blakussēdētāja pusē. Aiz cimdu nodalījuma. Tad mēs noņemam speciālu vāciņu, aiz kura atrodas filtrs, un tas mums ir rokā. Šis filtrs ir ar ogli, kas kvalitatīvāk attīra gaisu un smakas. Un šis viss varētu nonākt uz paneļa un plaušās. Diemžēl Latvijā apstākļi nav tik labi, un uz ceļiem ir daudz smilšu. Braucot aiz citas mašīnas, tā paceļ putekļus, kas iet tieši jums salonā. Filtrs to aiztur, tāpēc es iesaku filtrus mainīt pie katras apkopes."

Uzskatāmībai Oļegs izber filtra saturu uz papīra. Šis vēl nav tas trakākais gadījums.

FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Oļegs Trofimovs: "Ir bijuši vēl briesmīgāki gadījumi, it īpaši rudenī. Cilvēki uzskata, ka ziemā putekļu nav, un pirms ziemas filtru nemaina. Rudenī sakrīt lapas un sēklas, un viss nonāk te. Gadās tā, ka, ņemot ārā filtru, vēl krīt ārā kā no smilšu kastes smiltis, lapas un citas nejaukas lietas."

Kādas pazīmes liecina par to, ka salona filtrs jāmaina?

Oļegs Trofimovs: "Pirmais, kas ir, ļoti slikti silst priekšējais stikls. Gaisa plūsma caur filtru pasliktinās, ilgi jāgaida. Tu slēdz pēdējo ātrumu krāsniņai, lai pūš uz to stiklu. Sēdi, gaidi. Nomaini filtru - nebūs problēmu."

FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Salona filtru piedāvājums un cenas ir dažādas.

Oļegs Trofimovs: "Protams, es ieteiktu uzstādīt tikai oriģinālās daļas, jo tām garantē kvalitāti. Otrs, es ieteiktu likt filtru ar ogli un kurš apstrādāts ar speciālu šķidrumu, kas nogalina baktērijas."

Vai tas ir to vērts? Filtrs taču ir tikai sakrokots papīrs.....

Oļegs Trofimovs: "Viņš var uztaisīt šūniņu lielāku, tiek cauri putekļi un vēl kas. Rūpnīcas detaļām ir precīzas prasības."

Oriģinālos filtrus sevišķi ieteicams izvēlēties, ja ir alerģija pret putekšņiem.

FOTO: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Oļegs Trofimovs: "Kā mēs redzam, šis filtrs ir mazliet dzeltenīgs. Tas nozīmē, ka apstrādāts ar to speciālo pārklājumu. Pirms jaunā filtra uzstadīšanas veiksim ventilācijas sistēmas dezinfekciju. Tagad aiztaisīsim vāciņu ciet bez filtra un ļausim sistēmai pastrādāt."

Tas notiek ar ieslēgtu gaisa recirkulāciju un aizvērtām durvīm. Pēc tam automašīna kārtīgi jāizvēdina, jāuzstāda jaunais salona filtrs - un esam gatavi jaunam pavasarim!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO