Artūrs Dārznieks.

FOTO: https://www.facebook.com/lugelv/

Latvijas kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks sestdien vieninieku sacensībās Pasaules kausa sestajā posmā Siguldā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, ieņēma ceturto vietu, no bronzas medaļas atpaliekot par 21 sekundes tūkstošdaļu.

Uzvarēja vācietis Felikss Lohs, kurš finišēja pēc minūtes un 35,884 sekundēm. Viņš par 0,22 sekundēm apsteidza tautieti Johannesu Ludvigu un par 0,287 sekundēm Itālijas braucēju Dominiku Fišnalleru.

Ceturtais finišēja Dārznieks, Riks Kristens Rozītis ierindojās 11.vietā gan Pasaules kausa, gan Eiropas čempionāta vērtējumā, bet Gints Bērziņš, kurš piektdien Nāciju kausā jeb kvalifikācijas sacensībās izcīnīja sudrabu, ierindojās 14.vietā Pasaules kausa posmā un divas vietas augstāk - Eiropas meistarsacīkšu vērtējumā.

Pirmajā braucienā Bērziņš, kurš startēja 16., bija līderis, bet pieļāva divas rupjas kļūdas un finišēja vien 18.vietā.

18. startēja Rozītis, braucienu veica ar nelielām kļūdiņām un ieņēma 13.vietu.

Dārznieks startēja ar 24.numuru un, atskaitot pašas trases beigas, veica teicamu braucienu, izvirzoties vadībā.

Braucienā viņu apsteidza vien divi vācieši, Loham braucot par 0,073 sekundēm un Johannesam Ludvigam par 0,029 sekundēm ātrāk.

Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods savainojuma dēļ Siguldā nestartē.

Piektdien notikušajos treniņos no vadošo valstu sportistiem latviešu nebija starp septiņu labāko rezultātu īpašniekiem.

Rozītim sezonas labākais rezultāts bija Vinterbergā, kur viņš izcīnīja desmito vietu, bet Dārzniekam sezonas ievadā bija 11.pozīcija Insbrukā, kamēr Pasaules kausa debitants Bērziņš Oberhofā sasniedza 14.vietu.

Siguldā Rozītis trīsreiz ir bijis desmitais - divreiz Pasaules kausā un vienreiz pasaules čempionātā. Savukārt Dārznieks pirms četrām sezonām Siguldā izcīnīja septīto vietu.

Pirms trim gadiem Siguldā notikušajā Eiropas čempionātā uzvarēja krievs Semjons Pavļičenko, bet pērn Lillehammerē itālis Dominiks Fišnallers pārtrauca viņa trīs uzvaru sēriju Vecā kontinenta meistarsacīkstēs.

Svētdien notiks sacensības sievietēm un komandu stafete.

Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Elīza Tīruma, Ulla Zirne un Elīna Ieva Vītola.

Sigulda Eiropas čempionātu uzņem piekto reizi vēsturē. Pasaules kausa posma startēt pieteikušies 130 kamaniņu braucēji no 23 nācijām - 43 vīri, 37 sievietes un 25 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Ar Jauno gadu dalībnieku pulkam pievienojusies spēcīgā ASV, bet Kanādas kamaniņu braucēji sezonu varētu uzsākt posmos Vācijā.

Pēc posma Siguldā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO