Indijā ražotais Maruti Suzuki S-Presso

FOTO: Global NCAP

Asociācija Global NCAP, kas darbojas pēc Eiropas organizācijas EuroNCAP parauga un par savu misiju uzskata automobiļu drošības celšanu jaunattīstības tirgos, jaunāko testu sērijā cita starpā pārbaudīja arī supermini krosoveru Maruti Suzuki S-Presso. Frontālās sadursmes testā par pieaugušajiem pasažieriem sniegto drošību tas saņēma nulles vērtējumu. 

Indijas tirgū piedāvātais Maruti Suzuki S-Presso bāzes komplektācijā tiek piegādāts tikai ar vienu drošības spilvenu. Pārējās drošības sistēmas mašīnas pircējs var iegādāties par papildu samaksu. 

Tā kā Global NCAP ir projekts Lielbritānijā bāzētajā labdarības organizācijā Towards Zero Foundation, kuras mērķis ir samazināt ceļu satiksmē bojāgājušo un smagas traumas guvušo cilvēku skaitu, tā nolēma pārbaudīt, cik lielā mērā mazais krosovers atbilst organizācijas mērķim.

Testos Global NCAP izmantoja tieši bāzes modifikāciju, un rezultāti nu nemaz nav iepriecinoši, jo triecienā pret deformējamu barjeru ar 40% pārklājumu, kad ātrums ir 64 km/h, priekšā iesēdinātie manekeni guva neskaitāmus bojājumus. Mašīnā uzstādītais drošības spilvens arī vadītāju pasargāja tikai minimāli, jo tā galva spēcīgi atsitās pret vidējo jumta balstu. Tāpat sensori fiksēja augstus slodzes rādītājus abu priekšējo manekenu krūškurvja, kakla un kāju zonā.

Šajā testā tika vērtēta arī aizmugurē sēdošu bērnu drošība. Lai gan mašīnai nav speciālo bērnu sēdeklīšu stiprinājumu un mazie manekeni savās sēdvietās tika mētāti šurpu turpu, viņi tomēr palika sēdeklīšos.

Šis apstāklis bija pietiekams, lai par bērnu drošību auto saņemtu vismaz divas zvaigznes, savukārt par pieaugušo braucēju drošību mašīnai piešķirts 0 vērtējums.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO