Pasažieru terminālis starptautiskajā lidostā "Rīga". Ilustratīvs attēls.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvija varētu celt slieksni, no kura tiek piemērota pašizolācijas prasība pēc atgriešanās no Covid-19 skartajām valstīm, trešdien valdības sēdē šādu iespēju pārrunāt rosināja veselības ministre Ilze Viņķele (AP), piebilstot, ka pašlaik pandēmijas apkarošanai netiek apsvērts ieviest ierobežojumus valsts līmenī.

Ņemot vērā, ka Latvijā pieaug Covid-19 saslimstības rādītājs, Viņķele prognozēja, ka šo piektdien 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem tiks pārsniegts.

Viņķele preses konferencē informēja, ka Slimību kontroles un profilakses centram (SPKC) ir tiesības šo slieksni koriģēt un, ticamākais, tas notiks piektdien.

Ministre informēja, ka tādējādi varētu īstenot iepriekš apspriestu scenāriju, ka Latvija paaugstinātu slieksni par pašizolācijas prasību pēc atgriešanās no Covid-19 vairāk skartajām valstīm - pašizolācija varētu nebūt jāievēro pēc ierašanās no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir 25. Patlaban šis rādītājs ir 16.

Tāpat ministre pieļāva, ja nesekmētos ar infekcijas izplatības ierobežošanu, slieksni varētu celt līdz 50, lai gan epidemiologs, Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis šādu "lēcienu" patlaban vērtē kā pārsteidzīgu.

SPKC pārstāvis, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs piebilda, ka palielinot pašizolācijas prasības slieksni līdz 25 gadījumiem uz 100 000, pašizolācija nebūtu jāievēro pēc atgriešanās no trim valstīm - Lihtenšteinas, Kipras un Somijas.

Vienlaikus Viņķele atzina, ka, pieaugot inficējušos skaitam, Latvijā var nākties pārskatīt to, "cik brīvi dzīvojam". Ministre atzina, ka viens no tuvākajiem īstenojamajiem instrumentiem ir prasība lietot maskas, bet pēdējais instruments ir mācību klātienē aizstāšana ar attālinātām mācībām. Vienlaikus tiek pieļauta iespēja pārskatīt skaitu, cik daudz cilvēku drīkst pulcēties, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laikus.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 95 saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kas ir līdz šim lielākais diennaktī atklāto saslimšanas gadījumu skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 63 saslimušie inficējušies no iepriekš zināmiem infekcijas avotiem, četri inficējušies ārzemēs - Ukrainā, Krievijā un Austrijā, bet par 28 personām tiek precizēti inficēšanās apstākļi un epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO