Marija Agapova (no kreisās)

FOTO: Reuters/ScanPix

Kazahstānas jauktās cīņas mākslas (MMA) cīkstone Marija Agapova ir ļoti mērķtiecīga un apņēmīga sieviete. Pagājušās nedēļas nogalē viņa sasniedza savas līdzšinējās karjeras virsotni, bet tas ir tikai sākums...

23 gadus vecās Kazahstānas sportistes ceļš līdz debijai UFC organizācijas rīkotajos turnīros, maigi izsakoties, nebija rozēm kaisīts. Viņa bija gatava darīt teju visu, lai tikai varētu Amerikā sevi apliecināt visaugstākajā līmenī. 

Agapova ir dzimusi Kazahstānas pilsētā Pavlodarā, bet pirms gada jaunā cīkstone pārcēlās uz ASV pilsētu Maiami. Uzreiz gan viņai neizdevās piesaistīt UFC uzmanību, bet sāka treniņus vienā no pasaules slavenākajām MMA komandām "American Top Team", kurā trenējas tādas UFC superzvaigznes kā Dastins Porjē, Horhe Masvidals, Tairons Vudlijs, Joels Romero, divu divīziju UFC čempione Amanda Nuņesa un daudzi citi. 

Vispirms Agapova debitēja MMA organizācijā "Invicta", bet pēc kāda laika nāca arī kārotais piedāvājums no UFC.

Vienā no treniņiem Agapova guva ļoti nepatīkamu traumu. Sparinga sesijā Agapovas pretiniece viņai trāpīja pa aci, kā rezultātā jaunā sportiste iedzīvojās orbītas kaula lūzumā.

Sarunā ar "MMA vēstnesis" cīkstone ieskicēja to, kas viņai bija jāpārcieš pēc šā negadījuma: "Tas bija brutāli. Mani aizveda uz slimnīcu, un man šķita, ka vairs nekad nevarēšu cīnīties un pazaudēšu redzi.

Man piedāvāja veikt operāciju ar narkozi par 1000 ASV dolāriem vai par 200 dolāriem bez narkozes. No kurienes man toreiz varēja būt 1000 dolāru? Nācās pārciest..."

Tomēr pagājušajā nedēļā Agapova piedzīvoja ilgi gaidīto debiju UFC, piedaloties "UFC on ESPN 10" cīņu šovā. Tieši viņas un Hannas Saifersas (Hanna Cifers) duelis atklāja vakara galvenās cīņas jeb "main card". Agapova jau pašā cīņas sākumā rīkojās agresīvi, izpildot vairākus sitienus, bet uzvaru viņa izcīnīja trešajā minūtē ar žņaugšanas paņēmienu. Cīņa notika 56,7 kilogramu divīzijā.

Iespējams, šī pārliecinošā uzvara Agapovai ļaus nostiprināties UFC un viņa par sevi vēl liks runāt. Ceļš līdz pasaulē vadošajai MMA organizācijai viņai bijis diezgan skarbs. 

Neilgi pirms debijas UFC jaunā cīkstone sniedza vairākas intervijas ārzemju medijiem. Sarunā ar Ziemeļamerikas sporta mediju milzi ESPN Agapova atklāti stāstīja par dzīvi Kazahstānā.

"Es nekad negribētu apprecēties ar puisi no NVS valstīm. Tas ir bīstami dzīvībai. Pie mums ir tā - vīrietis tevi iekausta, nu un kas? Ko tu darīsi? Iesi kādam sūdzēties? Tev atbildēs: "Pati vainīga, novedi vīrieti līdz tam." Aiziesi uz policiju, tur pateiks to pašu. Vai arī uzliks naudas sodu visai ģimenei, bet vīrietis mierīgi varēs turpināt sist," sacīja sportiste.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mariya Agapova (@mma.mashka) on

Citā sarunā ar krievu medijiem Agapova ieskicēja drausmīgos apstākļus, kuros viņa dzīvoja, pārcēlusies uz ASV.

"Man bija plāns, kā izdzīvot ASV. Gribēju iegādāties telti un dzīvot tajā. Trenēties, mazgāties un uzlādēt telefonu varēja sporta zālē, bet ar ēšanu bija problēmas. Biju gatava nogalināt baložus un tos ēst, bet par došanos mājās nebija pat domas," atcerējās Agapova.

"Pāris dienas pirms līguma parakstīšanas ar UFC man pavisam bija beigusies pārtika. Turpināju naktīs zīmēt un no rītiem trenēties. Mans stāvoklis bija briesmīgs. Ar galvu kaut kas nebija kārtībā - te es raudāju, te smējos," turpināja cīkstone.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mariya Agapova (@mma.mashka) on

Sportiste ir veģetāriete, bet acīmredzot apstākļi bija tik slikti, ka uztura principi bija jāatmet. Papildus tam, ka Agapova ir ļoti perspektīva cīkstone, viņa ir arī māksliniece, mācās par reliģiju, kā arī tulko grāmatas no angļu valodas.

Savas profesionālās karjeras laikā jaunā cīkstone ir aizvadījusi 10 dueļus, izcīnot uzvaras deviņos no tiem. Kā amatierei viņai četras cīņas, kurās gūtas trīs uzvaras. 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO