Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis

FOTO: Zane Bitere/LETA

Covid-19 izplatības dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas pagarināšana pēc 12.maija finanšu ziņā varētu būt kritiska Latvijas olimpiskajiem sporta centriem, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pieļāva Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Viņš pieļāva iespēju, ka ārkārtējās situācijas pagarināšana pēc 12.maija dažiem olimpiskajiem sporta centriem var radīt finanšu problēmas, iespējams, ka varētu sekot pat maksātnespējas pieteikumi.

Uz jautājumu, vai Vrubļevskim ir zināmi konkrēti sporta centri, kam šādas problēmas var rasties, LOK prezidents atbildēja, ka viņam nav precīzas informācijas vai skaitļu, bet viņam šķiet, ka šādas situācijas var veidoties.

"Noteiktie ierobežojumi ir nesuši savu artavu, tāpēc, ja netiks veikti kādi atbalsta mehānismi, tad var notikt sliktākais scenārijs, lai gan es ceru, ka pašvaldības, kuru teritorijā atrodas sporta centri, izdarīs visu maksimālo, ka līdz tam nenonāks," sacīja Vrubļevskis.

LOK valde Covid-19 krīzes dēļ ir pārskatījusi budžeta projektu, lai prioritāri nodrošinātu olimpisko sporta veidu federāciju atbalstu un Sporta likumā noteikto programmu izpildi. 

Latvijā un pasaulē ir izveidojies ārkārtas stāvoklis sportā, kas šobrīd aizliedz aizvadīt jebkādas sporta sacensības un organizētas treniņu nodarbības, atzīmē LOK.

LOK informē, ka, ievērojot Latvijas valdības pieņemtos lēmumus, tās prioritāte ir nodrošināt organizācijas darbību ārkārtas situācijas apstākļos, samazinot administratīvos izdevumus un atalgojumu, uzturēt komunikāciju ar sportistiem un olimpiskajām federācijām, kā arī sniegt visu nepieciešamo atbalstu sporta nozarei aktuālu jautājumu risināšanā.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers uzsver, ka organizācija ir noteikusi savu stratēģiju krīzes pārvarēšanai - solidāru atbildību un komandas saglabāšanu, realizējot noteiktās prioritātes, proti, sportistu un olimpisko sporta veidu federāciju atbalstu.

"Vienlaikus esam saskārušies ar neparedzētiem apstākļiem - slēgti olimpiskie centri un diskusija par organizācijas atbalstītāju un sadarbības partneru saglabāšanu. Esam izanalizējuši situāciju un varu apliecināt, ka LOK realizēs visas atbalsta programmas, kas ir paredzētas olimpiskajām federācijām, savukārt Latvijas Olimpiešu sociālais fonds nodrošinās sportistiem, treneriem un veterāniem atbalstu iepriekš plānotajā apmērā," LOK citē Tikmera teikto.

Tikmēr Vrubļevskis atzīst: lai pārvarētu krīzi, organizācija spiesta meklēt ekonomijas iespējas savā budžetā, tajā pašā laikā kvalitatīvi nodrošinot olimpisko komandu "Tokija 2020" un "Pekina 2022" sagatavošanu un startu gaidāmajās olimpiskajās spēlēs.

"Tas nav vienkārši, tomēr uzskatu, ka tikai vienoti komandā mēs varēsim šo krīzi pārvarēt," uzsver Vrubļevskis.

1

Šovasar paredzētās Tokijas olimpiskās spēles pārceltas uz 2021.gadu.

Šogad 20.martā bija jānotiek Ģenerālajai asamblejai, kurā notiktu arī vēlēšanu sesija, taču saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli tā pārcelta uz nenoteiktu laiku.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO