Jānis Kvēps

FOTO: www.lhf.lv

Otrdien, 10. martā, 79 gadu vecumā mūžībā devies ilggadējais Latvijas nacionālās hokeja valstsvienības ārsts Jānis Kvēps, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Jānis Kvēps, kurš hokejistu aprindās bija iemantojis iesauku Doks, par Latvijas hokeja izlases ārstu strādāja vairāk nekā 20 gadus.

Atvadīšanās no bijušā Latvijas hokeja izlases Doka - Jāņa Kvēpa notiks sestdien, 14. martā, plkst. 13 Katlakalna evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Viņš dzimis 1940. gadā 13. oktobrī Cesvainē. 1959. gadā beidzis Cesvaines vidusskolu, tajā pašā gadā iestājies RMI ārstniecības fakultātē, kuru absolvēja 1965. gadā. Izaudzinājis divas meitas - Ingunu un Eviju. 

2006. gadā Jānis Kvēps saņēma balvu par mūža ieguldījumu sportā. Arī padomju laikos tika novērtēts, kad saņēma LPSR Ministru Padomes goda rakstu.

No Latvijas Hokeja federācijas ir saņemta pateicība par profesionalitāti, pildot savus darba pienākumus. Arī sabiedrībā Jānis bija augstu vērtēts.

2014. gadā par nopelniem valsts labā Latvijas hokeja izlases ārsts Jānis Kvēps tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa trešo šķiru. Triju Zvaigžņu ordenis ir prestižākā atzinība, ko var pasniegt Latvijas valsts.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO