Teicamu sniegumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionātā pirmdien demonstrēja latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš palīdzēja Kolumbusas "Blue Jackets" izcīnīt uzvaru.

"Blue Jackets" ar rezultātu 2:1 viesos pieveica Vankūveras "Canucks" komandu, pārtraucot divu spēļu neveiksmju sēriju.

Merzļikins aizvadīja teicamu spēli, tiekot galā ar 26 no 27 pretinieku metieniem. Viņš atvairīja 96,3% sāncenšu raidītās ripas un izpelnījās spēles trešās spožākās zvaigznes titulu.

Viegla smadzeņu satricinājuma dēļ Merzļikins izlaida iepriekšējās četras spēles.

Latviešu vārtsargs vienīgo reizi kapitulēja trešā perioda devītajā minūtē, kad Elīass Petešsons apskrēja aizsargu un kritienā raidīja ripu Merzļikinam starp kājsargiem.

Uzvarētāju labā pa vieniem vārtiem otrajā trešdaļā iemeta Ēmils Bemstrems un Ēriks Robinsons.

Kopumā šajā sezonā Merzļikins 33 spēlēs vidēji ielaidis 2,35 ripas un atvairījis 92,3% metienu.

Abas komandas šobrīd cīnās par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Neviena no tām nav starp savas divīzijas trim spēcīgākajām vienībām, tāpēc cīņa noris par divām "wild card" vietām.

Nākamo spēli Kolumbusas vienība aizvadīs ceturtdien pret Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas "Penguins".

"Blue Jackets" ar 70 spēlēs nopelnītu 81 punktu ieņem sesto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā.