Latvijas izlases florbolistes

FOTO: IFF (International Floorball Federation)

Latvijas sieviešu florbola izlase svētdien Šveicē notiekošo pasaules čempionātu noslēdza astotajā vietā.

Latvietes cīņā par septīto vietu ar rezultātu 3:4 (2:1, 1:3, 0:0) piekāpās Vācijai.

Latvietes piedalījušās visos 12 notikušajos pasaules čempionātos, iepriekš nekad nefinišējot zemāk par septīto vietu. 

Latvijas florbolistes pirmajās minūtēs sagādāja pamatīgas raizes pretiniecēm. Pēc nospēlētām trīsarpus minūtēm pretuzbrukumu ar precīzu raidījumu vārtos noslēdza Inga Ametere, bet 23 sekundes vēlāk Laura Gaugere pēc bumbiņas apstrādāšanas no tuvas distances panāca jau 2:0. Piecas minūtes pirms perioda beigām Anna Lēna Besta vairākumā vienus vārtus atguva.

Arī otrās trešdaļas ievads bija rezultatīvas, taču šoreiz divus vārtus guva vācietes. Perioda otrajā minūtē veiksmīgi pie vārtiem nospēlēja Paulīne Baumgartene, kura panāca neizšķirtu, bet 73 sekundes vēlāk viņa mazākumā saņēma piespēli pretī Latvijas cietoksnim un trieca bumbiņu starp vārtsardzes kājsargiem - 3:2 Vācijas labā.

Pēc nepilnām divarpus minūtēm Īna Jansena vairākumā iebakstīja bumbiņu vārtu stūrī un panāca jau divu "golu" pārsvaru. Tiesa, četras minūtes vēlāk Paula Matisone līdzīgā veidā bija pirmā pie atlēkušās bumbiņas un samazināja vāciešu handikapu - 3:4. 

Pamatlaika pēdējās minūtēs latvietes nomainīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, kas gan augļus nedeva un rezultātu uz tablo mainīt neizdevās.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika atzīta Amatere.

Pirmajā spēlē Latvija B apakšgrupā ar 2:14 zaudēja Čehijai, ar 5:7 atzina Slovākijas pārākumu un ar 1:16 kapitulēja Zviedrijai. Latvietes B apakšgrupā palika pēdējās, bet tas neliedza iekļūt ceturtdaļfinālā, kurā ar 4:10 zaudēts Šveicei. Pusfinālā par 5.-8.vietu ar 1:6 tika atzīts Polijas pārākums.

Pēc apakšgrupu sacensībām ceturtdaļfinālam uzreiz kvalificējās A un B grupu divas labākās komandas, savukārt šo grupu trešo un ceturto vietu ieguvējām bija jāaizvada vēl viens mačs, kurā par vietu labāko astoņniekā bija jātiekas ar C vai D apakšgrupas divām labākajām izlasēm. 

Valstsvienības sastāvā iekļautas divas vārtsardzes, piecas aizsardzības spēlētājas un 13 uzbrucējas. Vislielākā spēlētāju pārstāvniecība ir no Kocēnu kluba "Rubene" - septiņas florbolistes. Četras spēlētājas pārstāv klubu "Ķekava", trīs - "Ķekavas Bulldogs", bet pa vienai - pirmās līgas komandas "NND" (Rīga) un "Lekrings" (Cēsis). Vēl četras kandidātes ikdienā spēlē ārzemju klubos - Lauma Višņevska - Zviedrijā, Evelīna Garbare - Šveicē, Anna Ankudinova un Elizabete Pavlovska - Somijā.

Latvijas izlase pirms turnīra reitingā ieņēma augsto piekto vietu, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, valstsvienība izcīnīja sesto vietu. 2007.gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ieguva pat augsto ceturto vietu, kas ir dalīts visu laiku labākais sasniegums starp visu sporta spēļu Latvijas pieaugušo izlasēm.

Galvenajam trenerim Jurijam Fedulovam palīdzēja treneris Jānis Inģists, vārtsargu treneris Valērijs Bodnieks un fiziskās sagatavotības trenere Gundega Immere.

Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsardzes: Lauma Višņevska ("Falun", Zviedrija), Kristīne Kirilova ("Ķekava");

aizsardzes: Elizabete Pavlovska ("Rankat Ankat", Somija), Samanta Bērziņa ("Rubene"), Laura Gaugere ("Rubene"), Madara Adamane ("Rubene"), Kristiāna Grāvīte ("Ķekavas Bulldogs");

uzbrucējas: Evelīna Garbare ("Wizards Bern Burgdorf", Šveice), Anna Ankudinova ("Rankat Ankat", Somija), Simona Grāpēna ("Rubene"), Jūlija Rozīte ("Rubene"), Klinta Mārtiņjēkaba ("Ķekava"), Elīza Elizabete Bērziņa ("Ķekava"), Paula Matisone ("Rubene"), Paula Metāla ("Ķekava"), Māra Stapkēviča ("NND"), Līga Vancāne ("Ķekavas Bulldogs"), Džeina Eglīte ("Lekrings"), Inga Ametere ("Ķekavas Bulldogs") un Lība Daija Mikova ("Rubene").

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO