Rafaels Nadals.

FOTO: EPA/Scanpix

Pasaules ranga līderis Spānijas tenisists Rafaels Nadals trešdien atspēlējās pret Krievijas tenisistu Daņiilu Medvedevu, izcīnot savu pirmo panākumu 2019.gada "ATP Finals" spēlē.

Nadals uzvarēja Medvedevu ar 6-7(3:7), 6-3, 7-6(7:4).

Trešajā setā pēc diviem Medvedeva breikiem rezultāts bija 4-0 un 5-1 Medvedeva labā, taču tad spānis uzvarēja piecos geimos pēc kārtas un, Medvedevam servējot, bija vadībā ar 30:0. Tomēr krievu tenisists ar četrām teicamām servēm panāca taibreiku - 6-6. Tajā punkti vieglāk rokās devās Medvedevam, savukārt Nadals uzvarēja pēc ilgākām izspēlēm.

Desmitā punkta izspēlē krievu tenisists netrāpīja laukumā pirmo servi, bet otrās izspēlē raidīja bumbiņu autā. Autā lidoja viņa sistā bumbiņa arī nākamā punkta izspēlē, ko noteica vien Nadala pieprasītais videoatkārtojums.

Pirmdien Andrē Agasi grupā uzvaras svinēja Aleksandrs Zverevs un Stefans Cicips, kuri pārspēja attiecīgi Nadalu un Medvedevu.

Tikmēr otrajā Agasi grupas spēlē Zverevs ar 3-6, 2-6 piekāpās Stefanam Cicipam.

Pirmais sets starp abiem tenisistiem noritēja ļoti līdzīgi, taču otrā sākumā pretiniekam servi atņēma Cicips. Grieķijas tenisists turpinājumā nezaudēja nevienu no savām servēm, bet vēl reizi Zverevam atņēma to piektajā geimā. Brīdi vēlāk Cicips pie savas serves guva uzvaru, svinot jau savu otro uzvaru sezonas noslēguma turnīrā, kas viņam garantē vietu pusfinālā.

Pēc divām aizvadītām spēlēm Agasi grupā ar divām uzvarām pirmo vietu ieņem Cicipas, kamēr Zverevs ar Nadalu izcīnījuši vienu panākumu. Medevedevs piedzīvojis zaudējumu abos mačos, tādēļ viņam vairs nav izredžu iekļūt pusfinālā.

Bjērna Borga grupā Dominiks Tīms no Austrijas otrdien kā pirmais sasniedza pusfinālu, uzvarot planētas otro raketi Novaku Džokoviču no Serbijas. Pirms tam Tīms pārspēja arī šveicieti Rodžeru Federeru, kam tāpat kā Džokovičam ir pa vienam panākumam, bet itālis Mateo Beretīni zaudējis divreiz.

Katras apakšgrupas divi labākie tenisisti sasniegs pusfinālu.

Šajā turnīrā Džokovičs un Nadals cīnās par to, kurš noslēgs sezonu planētas pirmās raketes godā. Džokovičs par pirmo raketi kļūs, ja uzvarēs vismaz divās grupu spēlēs un sasniegs finālu, ar nosacījumu, ja Nadals zaudēs visās trīs spēlēs. Tāpat Džokovičs pirmajā vietā var atgriezties, ja uzvar turnīrā un Nadals netiek pusfinālā.

ATP sezonas fināls slavenajā "O2" arēnā norisināsies līdz svētdienai. Sākot ar 2021.gadu, turnīrs pārcelsies uz Turīnu.

Pērn sezonas noslēguma turnīrā uzvarēja Aleksandrs Zverevs, kurš finālā ar 6-4, 6-3 pārspēja Novaku Džokoviču.

Visvairāk "ATP Finals" titulu - seši - ir Rodžeram Federeram, bet no aktīvajiem tenisistiem viņam uz papēžiem min Novaks Džokovičs, kura kontā ir piecas noslēguma turnīru trofejas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO