Dominiks Tīms

FOTO: Reuters/ScanPix

Planētas piektā rakete vīriešu tenisā Dominiks Tīms no Austrijas otrdien kā pirmais sasniedza ATP sezonas noslēguma turnīra jeb "ATP Finals" pusfinālu.

Tīms Bjērna Borga grupas otrajā mačā ar rezultātu 6-7 (5:7), 3-6, 7-6 (7:5) uzvarēja planētas otro raketi Novaku Džokoviču no Serbijas.

"Iespējams, tas bija mans labākais mačs," teica divkārtējais "French Open" finālists Tīms. "Reizēm lielajos turnīros notiek šādi episki mači. Tajā bija viss - viņam bija kāpumi, pēc tam man, viņam bija neticamas uzvaras izspēlēs, pēc tam man."

"Man bieži negadās tādas spēles, kurā pretinieks iet pēc katras bumbiņas," pauda Džokovičs. "Ar to es domāju, ka viņš šodien bija neticami labs."

Pirms tam pasaules ranga trešo pozīciju aizņēmušais šveicietis Rodžers Federers ar rezultātu 7-6 (7:2), 6-3 pārspēja itāli Mateo Beretīni, kurš reitingā ir astotais. 

Apakšgrupā vadībā ar divām uzvarām ir Tīms, pa panākumam guvuši Džokovičs un Federers, bet ceturtais ar diviem zaudējumiem ir Beretīni, kurš vairs nepretendē uz pusfinālu.

Līdz ar to, otrā ceļazīme uz pusfinālu tiks sadalīta Džokoviča un Federera cīņā.

Pirmdien Andrē Agasi grupā uzvaras svinēja Aleksandrs Zverevs un Stefans Cicips, kuri pārspēja attiecīgi Rafaelu Nadalu un Daniilu Medvedevu.

Katras apakšgrupas divi labākie tenisisti sasniegs pusfinālu.

Šajā turnīrā Džokovičs un Nadals cīnās par to, kurš noslēgs sezonu planētas pirmās raketes godā. Džokovičs par pirmo raketi kļūs, ja uzvarēs vismaz divās grupu spēlēs un sasniegs finālu, ar nosacījumu, ja Nadals zaudēs visās trīs spēlēs. Tāpat Džokovičs pirmajā vietā var atgriezties, ja uzvar turnīrā un Nadals netiek pusfinālā.

ATP sezonas fināls slavenajā "O2" arēnā norisināsies līdz svētdienai. Sākot ar 2021.gadu, turnīrs pārcelsies uz Turīnu.

Pērn sezonas noslēguma turnīrā uzvarēja Aleksandrs Zverevs, kurš finālā ar 6-4, 6-3 pārspēja Novaku Džokoviču.

Visvairāk "ATP Finals" titulu - seši - ir Rodžeram Federeram, bet no aktīvajiem tenisistiem viņam uz papēžiem min Novaks Džokovičs, kura kontā ir piecas noslēguma turnīru trofejas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO