Sods – tā nav atriebība, bet gan pēdējā iespēja noziedzniekam atgriezties sabiedrībā. Projekta mērķis ir saprast, vai ir iespējams novērst recidīva iespējamību cilvēkiem, kas notiesāti par īpaši smagiem noziegumiem. Projekta “Neredzamais cietumā” gaitā portāls TVNET stāsta gan par dzīvi cietumā, gan par cietuma iemītniekiem, gan par to, kā šodien izskatās Latvijas ieslodzījuma vietas. Šoreiz par to, kā tiek organizēta ieslodzīto veļas mazgāšana.

Saskaņā ar Latvijas likumiem, visus ieslodzītos valsts nodrošina ar apģērbu – gan ziemas un vasaras apaviem, gan virsjaku un cepuri aukstajam laikam, kā arī bikses un kreklus. Ar cietuma administrācijas atļauju ieslodzītie drīkst nēsāt arī savu privāto apģērbu.

Ieslodzītie, kas sodu izcieš slēgtajos un daļēji slēgtajos cietumos, privāto apģērbu drīkst saņemt gan pasta sūtījumos, gan cietumā tiekoties ar tuviniekiem. Gada laikā viens ieslodzītais ir tiesīgs saņemt 12 šādus sūtījumus ar apģērbu.

Galerija: Ieslodzīto apģērbs Latvijas ieslodzījuma vietās

Latvijas cietumu teritorijā ir īpašas telpas, kurās tiek mazgātas ieslodzīto drēbes un gultas veļa.

Ieslodzīto gultas veļa tiek mazgāta reizi nedēļā. Virsdrēbes tiek mazgātas reizi mēnesī – dienā, kad ieslodzītie apmeklē pirti.

Arī pirts apmeklējumi cietumos notiek pēc iepriekš noteikta plāna – šādu iespēju ieslodzītie var izmantot divas reizes nedēļā.

Cietuma veļas mazgātavā strādā paši ieslodzītie. Šo cilvēku darba diena sākas jau plkst.7 no rīta, kad viņi sāk apgaitu pa cietuma kamerām, savācot maisus ar drēbēm un gultasveļu, ko nepieciešams izmazgāt.

Pēc izmazgāšanas drēbes tiek izžāvētas veļas žāvētājos. Veļas pulvera un balinātāja lietošana tiek veikta pēc iepriekš apstiprinātām normām.

Sīkāk par cietuma veļas mazgātavas darbu skatieties video!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO