“Laikam kā Raskoļņikovam: klīdu apkārt. Tas ir smagi, kad spiež tāda vainas izjūta. Plus vēl atbildības izjūta. Nezinu, kā to izteikt vienā vārdā, tāpēc ka tur tik daudz kas sajaukts kopā un tāda vētra iekšā. Pašam bija bail iet uz policiju, un es gribēju, lai mani jau ātrāk noķer, lai tas viss ātrāk beigtos. Es pārnācu mājās, apsēdos. Tur, kur es īrēju dzīvokli, manuprāt, ir caurstaigājama kāpņu telpa, ja nemaldos. No virtuves loga pamanīju, ka gan no vienas, gan no otras puses slēpās policisti. Aiztaisīju durvis uz visām slēdzenēm un vienkārši sēdēju mājās, kamēr viņi mēģināja uzlauzt durvis.” TVNET projekta “Neredzamais cietumā” ietvaros par deviņgadīgas meitenes izvarošanu un slepkavību uz mūžu notiesātais pastāstīja par savu noziegumu.

Aldis Zvirbulis. Dosjē

  • Dzimšanas gads - 1978
  • Cietumā atrodas ceturto reizi
  • 2007. gadā par deviņgadīgas meitenes izvarošanu un slepkavību piespriests mūža ieslodzījums
  • Savu vainu atzīst

Lai uzzinātu vairāk par dzīvi uz mūžu ieslodzīto kamerā, par iespējām strādāt un mācīties cietumā, par ieslodzītā jaunību un bērnību, par noziegumu un tā sekām, skatieties lielo interviju:

TVNET sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi tuvākajos mēnešos “pavērs priekškaru” starp sabiedrību un cietumiem, ļaujot ielūkoties aiz durvīm, kuras parasti ir slēgtas.

Mēs runāsim ar cietumu personālu un nozares profesionāļiem. Parādīsim, ko slēpj cietuma sienas. Mēs runāsim ar visbīstamākajiem noziedzniekiem – uz mūžu notiesātajiem. Parādīsim neredzamo cietumā.

Kāpēc mēs šo rakstījām, lasi šeit

Katru trešdienu un ceturtdienu lasiet un skatieties portālā TVNET!

Galerija: Tā dzīvo uz mūžu notiesātais Aldis Zvirbulis.