Pakaļdzīšanās no Rīgas līdz Ogre

FOTO: Agris Steks Eglītis/LETA

Viens no šīs nedēļas skaļākajiem notikumiem bija policijas  pakaļdzīšanās kādam, iespējams, apreibinošo vielu varā esošam "Audi" šoferim. Pakaļdzīšanās laikā cieta pats šoferis un trīs policisti, tostarp Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes inspektors Sandis Gedominskis, vēsta "Panorāma".

Raidījums norāda, ka, iespējams, agresīvais šoferis būtu aizturēts jau Rīgā, nevis Ogrē, ja vien pārējie ceļu satiksmes dalībnieki būtu devuši ceļu operatīvajam transportam. 

Gedominskis pašvaldības policijā strādā jau piecus gadus un norāda, ka šoferi itin bieži nedod ceļu operatīvajam transportam, lai gan likumsargi brauc ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu. 

Tā tas bijis arī liktenīgajā trešdienā, kad Gedominskis ar pārinieci dzinušies pakaļ "Audi" vadītājam. Interesanti, ka Gedominskis brauca ar tieši tādu pašu melnu “Audi”, ar kādu bēga Ogrē sašautais vadītājs.

“Vadītāji pat nepārvietojās, viņi ilgi palika krustojumā, nedeva ceļu," sacīja policists, piebilstot, ka šāda vadītāju rīcība nopietni aizkavējusi pakaļdzīšanos.

"Mēs mēģinājām mašīnas apbraukt pa to trajektoriju, pa kuru “Audi” vadītājs," piebilda Gedominskis, papildinot, ka bēgošais “Audi” vadītājs aiz sevis bija sacēlis pamatīgu putekļu mākoni.

"Tā rezultātā vienbrīd nepamanīju, ka ir barjera, atdūros un palēcāmies gaisā,” avāriju aprakstīja likumsargs. 

Gedominska pāriniece pēc izmeklējumiem slimnīcā tika palaista mājās, bet likumsargs tika izrakstīts nākamajā dienā.

Tikmēr bēgušais autovadītājs joprojām atrodas slimnīcā. 

Jau vēstīs, ka 24. jūlijā, ķerot bēgošu autovadītāju, cietuši trīs policisti - divi pašvaldības policisti Rīgā un ceļu policists Ogrē.

Kā informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Ilze Jurēvica, trešdien ap plkst.19 Rīgā, Maskavas un Turgeņeva ielu apkaimē, kādas "Audi" markas automašīnas vadītājs nepakļāvās VP prasībai apturēt transportlīdzekli un turpināja kustību. VP sāka pakaļdzīšanos agresīvajam autovadītājam, kurš, nepakļaudamies VP prasībām, turpinājis vadīt transportlīdzekli satiksmes dalībniekiem bīstamā veidā.

VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs Latvijas Televīzijā stāstīja, ka bēgošais autovadītājs taranējis ceļu policijas ekipāžu, kas viņam sekojusi. Turpmākās bēgšanas laikā bēglis ar "Audi" apskādējis vēl vairākus transporta līdzekļus, tostarp policijas transportu.

Pakaļdzīšanās laikā, lai apturētu agresīvo autovadītāju, piesaistīti papildspēki, tostarp no Rīgas pašvaldības policijas (RPP). Kā novēroja aģentūra LETA, pakaļdzīšanās laikā Maskavas ielā viena Rīgas pašvaldības policijas ekipāža avarēja.

Kā informēja RPP pārstāvis Toms Sadovskis, pakaļdzīšanās laikā avarējušajā RPP ekipāžā cietuši divi pašvaldības policijas darbinieki, kuri tika hospitalizēti.

Pakaļdzīšanās turpinājās līdz Ogrei, kur, lai apturētu bīstamo autovadītāju, policija lietoja šaujamieročus. Kā liecina sociālajos tīklos ievietoti aculiecinieku video, auto virzienā tika raidīti vairāk nekā desmit šāvieni.

Pēc bēgļa aizturēšanas tika konstatēts, ka likumpārkāpējs ir sašauts. Persona nogādāta medicīnas iestādē palīdzības sniegšanai. Pēc policijas sniegtās informācijas, esot aizdomas, ka bēglis bijis apreibinošo vielu ietekmē.

Policija ir noskaidrojusi bēgļa personību - tas ir kāds 1980.gadā dzimis vīrietis, kurš bijis meklēšanā par mantiska rakstura noziegumiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO