Virpuļviesuļa nopostītā saimniecība "Krastiņi" Balvu novadā

FOTO: Kristians Drake/Twitter

Balvu novadā vēl turpinās virpuļviesulī cietušās Golvaru kapsētas sakārtošana, informēja novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Mežule.

Kapsētas žoga un centrālā krusta vietas sakopšana un salabošana pašvaldībai jau izmaksājusi 1500 eiro.

Šonedēļ kapus apskatījuši arboristi un novērtējuši situāciju kapsētā. Taču pašlaik vēl nav zināms, cik aizlauzto koku sakārtošana izmaksās.

Pašvaldības kopējie tēriņi kapsētas sakārtošanai visdrīzāk būs zināmi nākamās nedēļas sākumā.

TVNET jau vēstīja, ka pirmajā jūlija sestdienā Balvu novada Bērzpils pagastā virpuļviesulis nopostījis vairākas mājas un cietusi arī Golvaru kapsēta.

Balvu novada pašvaldība, klātienē novērtējot postījuma apmērus, kā arī ņemot vērā to, kādi ir saimnieku plāni attiecībā uz sagrautajām ēkām - vai tās tiek plānots atjaunot, vai tajās tiek plānots turpmāk dzīvot -, pieņēma lēmumu par pabalstu izmaksāšanu piecām saimniecībām par kopējo summu 7525 eiro. 50% no izmaksātās summas Balvu novada pašvaldībai kompensēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, tādējādi sniedzot savu atbalstu postošajā vētrā cietušajiem.

Komisija pieņēma lēmumu divām nopostītajām saimniecībām piešķirt maksimālo pabalstu - sešu Ministru kabineta noteikto minimālo mēnešu darba algu jeb 2580 eiro apmērā. Vienai saimniecībai būs pabalsts četru minimālo mēnešu darba algu apmērā, ņemot vērā, ka māja tiek apdzīvota sezonāli. Saimniecībai, kura cietusi salīdzinoši nedaudz, tiks piešķirts pabalsts vienas minimālās mēneša algas apmērā, savukārt vienai saimniecībai - puse no vienas minimālās mēneša darba algas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO