FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Jūlija pirmajā nedēļas nogalē Smiltenes un Mazsalacas novados reģistrēti divi gadījumi, kad personas nepakļāvās policijas vairākkārtējam prasībām apturēt automašīnu, sāka bēgšanu, kā arī vienā no gadījumiem – nodarīja miesas bojājumus varas pārstāvim. 

Kā Valsts policija norāda savā YouTube kontā, 5.jūlijā tika saņemta informācija par kādu vadītāju Smiltenes novada Grundzāles pagastā, kurš, iespējams, piedaloties ceļu satiksmē, pārkāpj noteikumus. Izbraucot policijas norīkojumam, tika pamanīta automašīna “Mazda”, kurai nebija uzstādīta aizmugurējā valsts numura zīme, kā arī tās vadītājs izskatījās manāmi iereibis.

Veicot transportlīdzekļa apturēšanu, tā vadītājs nepakļāvās policistu prasībai un sāka bēgšanu pa pļavām, pēc kā iebrauca meliorācijas novadkanālā un, izkāpis no mašīnas, slēpās turpat esošajos krūmos.

Pēc policijas veiktajām pārbaudēm tika konstatēts, ka vīrietis sēdies pie stūres 2,11 promiļu reibumā, kā arī braucis bez tiesībām. Papildus tika konstatēts, ka automašīnas priekšā bija uzlikta valsts numura zīme no citas automašīnas.

Pārkāpējs jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par braukšanu reibumā un bez jebkāda veida tiesībām.

Par nepakļaušanos atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam (izņemot velosipēda vadītāju), piemēro administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200 līdz 1400 EUR un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO