Mārtiņš Zībarts

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Lai arī Latvijas sieviešu basketbola izlasi pirmajā Eiropas čempionāta mačā pret Lielbritāniju jau sākumā piemeklējušas sastāva problēmas, tā pielāgojusies šai situācijai, taču turpinājumā nav iemetusi svarīgus soda metienus un pieļāvusi smagas kļūdas, pēc cīņas atzina komandas galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Latvijas valstsvienība daļēji Rīgā notiekošā Eiropas čempionā pirmajā spēlē ceturtdien ar 60:74 (17:24, 22:17, 10:24, 11:9) piekāpās Lielbritānijas izlasei.

Mačs Latvijai neiesākās labvēlīgi, jo trīs piezīmes jau pirmajās divās minūtēs sapelnīja Kate Krēsliņa, bet traumā iedzīvojās Kristīne Vītola, kurai šis turnīrs varētu būt beidzies jau pēc piecām nospēlētām minūtēm.

"Krēsliņas piezīmes bija liels trieciens spēles sākumā. Pēc tam pielāgojāmies spēlēt ar tādu sastāvu, kāds mums bija palicis, taču turpinājumā neiemetām svarīgus soda metienus un pieļāvām smagas kļūdas. Ja pēdējā ceturtdaļā no kļūdām nezaudējām nevienu punktu, trešajā ceturksnī šādās situācijās ielaidām jau 12," pēcspēles preses konferencē atzina Zībarts.

"Spēlējam ar tiem resursiem, kas mums ir. Cenšamies izmantot katras spēlētājas stiprās puses. Brīžiem tas izdevās labāk, brīžiem nē. Pozitīvi bija tas, ka pēc pirmajiem lielajiem mīnusiem atspēlējāmies un cīnījāmies līdz beigām. Otrā puslaika sākumā pēc divām kļūdām ņēmām minūtes pārtraukumu, taču līdz galam viss neizdevās," norādīja treneris.

"Spēles plānā uzsvērām, ka viņām ir tālmetieni no vietas. Tomēr viņu līderes pierādīja, kāpēc spēlē WNBA un Eirolīgā. Arī Ukraina izpildīs daudz tālmetienu, viņas uz to paļaujas. Domāsim, kā mēs varam ar komandas aizsardzību viņas apturēt. Mēs mēģināsim visus variantus, kas ir mūsu rīcībā."

Vītolas traumai vēl tiks veiktas padziļinātas pārbaudes, tomēr televīzijas kanālā TV6 tika ziņots, ka viņai ir savainots kājas ikrs.

"Domāju, ka no šīs spēles daudz ko iemācījāmies. Mums ir jāspēlē daudz agresīvāk. Bija pārāk daudz kļūdu, kamēr pretiniecēm bija labas metējas. Zinājām, uz ko koncentrēties. Mums vēl ir divas spēles priekšā," tikmēr sacīja Latvijas izlases basketboliste Elīna Dikeulaka.

Savukārt Lielbritānijas valstsvienības galvenais treneris Hosē Marija Buketa norādīja, ka uzvaras atslēga bija spēle aizsardzībā.

"Kad otrajā ceturtdaļā zaudējām koncentrēšanos, pretinieces pierādīja, ka ir laba komanda. Domāju, atslēga bija mūsu spēle aizsardzība. Realizējām savu spēles plānu. Latvija ļoti ilgi spēlē kopā, kā arī vairākas spēlētājas ir no vienas komandas. Bija ļoti grūti koncentrēties tikai uz vienu stipro pusi. Domāju, Latvija ir ļoti pieredzējusi komanda," pauda Buketa.

Nākamajā A grupas mačā piektdien latvietes plkst.18.30 spēkosies ar Ukrainu, bet noslēdzošā grupu turnīra spēle būs svētdien plkst.18.30 pret Eiropas čempioni Spāniju.

Apakšgrupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas pirmdien savstarpējā spēlē noskaidros vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO