BMW M8 kupeja

FOTO: BMW

BMW M nodaļas jaunais vadītājs Markuss Flašs (Markus Flasch) darījis zināmu, ka viņa vadītais uzņēmums par jaunu supermašīnu izlaišanu šobrīd nedomā, jo modeļu klāstā jau ir M8.

Flašs sarunā ar austrāliešu izdevumu Which Car sagādājis sliktas ziņas BMW zīmola faniem, jo pēc viņa teiktā M nodaļa negrasās izlaist supermašīnu, kas varētu veidot konkurenci Ferrari un Lamborghini modeļiem. Proti, M1 ideoloģiskā pēcteča nebūs, jo, pēc Flaša domām, kompānijas rīcībā jau ir viens īsts superauto, un tas ir M8.

Flašs sacījis, ka M8 patlaban ir ātrākais BMW Nordšleifē un tam līdzi netur neviens no iepriekš izlaistajiem ielas BMW. M nodaļas boss pat uzskata, ka M8 varētu pārspēt Porsche 911 Turbo, taču norāda, ka M8 nekādā gadījumā nevar uzskatīt par M5 ar divām durvīm, jo tas ir pavisam cits auto ar pavisam cita līmeņa vadāmību, ko nosaka par 24 mm zemāks smaguma centrs un stingrāka virsbūve.

Pēc Flaša teiktā, pat rūpnīcas testu piloti bijuši pārsteigti, cik lielā mērā M8 raksturs atšķiras no M5, lai gan dzinējs priekšā ir tāds pats. Tas ir 4,4 litru V8 twin-turbo ar 600 zirgspēkiem standarta versijā un 625 ZS versijā ar nosaukumu Competition.

FOTO: BMW

Jaunās BMW kupejas paātrinājums līdz 100 kilometriem stundā prasa 3,3 sekundes. Ja mašīnu uz priekšu dzen 625 ZS - tad par 0,1 sekundi mazāk. M8 maksimālais ātrums ir elektroniski ierobežots pie 250 km/h, taču ar M Driver’s pakotni ierobežotāju var pārcelt uz 305 km/h atzīmi.

FOTO: BMW

Jāpiebilst, ka vienlaikus ar M8 kupeju iznācis arī kabriolets ar tādām pašām dzinēju opcijām, vienīgi sprintā līdz 100 km/h vaļējais auto ir par 0,1 sekundi lēnāks.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO