Novaks Džokovičs

FOTO: AFP/SCANPIX

Austriešu tenisists Dominiks Tīms sestdien apspēlēja pasaules ranga līderi Novaku Džokoviču no Serbijas un otro gadu pēc kārtas iekļuva Francijas atklātā čempionāta ("French Open") finālā.

Pasaules ceturtā rakete Tīms pusfināla mačā spraigā un aizraujošā cīņā guva virsroku ar 6-2, 3-6, 7-5, 5-7, 7-5.

Vēl piektajā setā, rezultātam esot 5-3, Tīms servēja par uzvaru spēlē, turklāt viņš ieguva divas mačbumbas (40:15), tomēr Džokovičs tās atspēlēja un izglābās. Tiesa, beigās austrietis atkal spēja pretinieku nobreikot un izcīnīt pelnītu uzvaru.

Tīms ir kļuvis par pirmo austrieti, kurš sasniedzis divu "Grand Slam" turnīru finālus.

"Šī man bija neticama diena," teica 25 gadus vecais Tīms. "Šis man Francijas atklātajā čempionātā bija pirmais piecu setu mačs, turklāt pusfinālā pieveicu vienu no visu laiku labākajiem tenisistiem."

Tikmēr Džokovičam pēc sestdienas zaudējuma Tīmam neizdevās kļūt tikai par otro tenisistu vēsturē, kuram vienlaicīgi pieder visi "Grand Slam" tituli. Iepriekš serbs "Grand Slam" turnīros bija guvis 26 uzvaras pēc kārtas.

Šim mačam bija jānoslēdzas jau piektdien, tomēr trešajā setā lietus dēļ tas tika apturēts un pārcelts uz nākamo dienu, turklāt sestdien laikapstākļu dēļ to arī uz kādu laiku pārtrauca. Kopumā šīs spēles norisē laikapstākļi iejaucās trīs reizes.

Tīms finālā tiksies ar pašreizējo Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju Rafaelu Nadalu no Spānijas, kurš šajā turnīrā triumfējis jau 11 reizes. Abi izšķirošajā mačā tikās arī pērn, uzvaru gūstot spānim.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO