Demokrātija ir kompromiss starp dažādām domām, idejām, kā arī priekšstatiem par personālijām, šodien, 29. maijā, pēc ievēlēšanas Valsts prezidenta amatā žurnālistiem sacīja Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits, raksturojot viņa ievēlēšanas procesu.

Levits norādīja, ka iepriekš bija diskusija par to, ka viņš pilnībā neatbilst, piemēram, partiju apvienības "Attīstībai/Par!" nostājai, un ka tā arī esot. Reizē demokrātijas process paredz, ka ir jāatrod tāds kandidāts, ar ko "var samierināties" vismaz 51 deputāts.

Topošais Valsts prezidents norādīja, ka šodien ar atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu arī tika likvidēts "neliels demokrātijas trūkumiņš" jeb iepriekš pastāvējušās aizklātās vēlēšanas. Levits akcentēja, ka šis ir pirmais gadījums vēsturē, kad Latvijas Valsts prezidents ir ievēlēts atklātās vēlēšanās.

Kā ziņots, Saeima trešdien Valsts prezidenta amatā ievēlēja līdzšinējo Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Levitu. Par viņu nobalsoja 61 deputāts, kas pārstāvēja koalīcijas partijas, savukārt pret balsoja 32 opozīcijas deputāti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams