FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Jau sesto gadu Rīgā no 16. līdz 18. maijam notiks Baltijā nozīmīgākā nozares konference "UX Riga", kuras centrālā tēma šogad ir uz klientu orientēti pakalpojumi un digitālie produkti un to dizains. Tajā pulcēsies vairāk nekā 400 dalībnieki: starptautiski runātāji un eksperti, profesionāļi, entuziasti no Latvijas un ārvalstīm, lai uzzinātu nozares aktualitātes, labākās metodes un nākotnes izaicinājumus.

Šogad konference pulcēs ne tikai lietotāju pieredzes speciālistus, bet arī produktu veidotājus un īpašniekus, biznesa un klientu servisa vadītājus, mārketinga un komunikācijas ekspertus u.c., jo arī šajās nozarēs, īpaši pēdējos gados, veidojas pieprasījums pēc patērētājam pielāgotiem produktiem.

Nozares pārstāvji uzsver, ka mūsdienās vēl joprojām daudzi risinājumi: digitālie, vides, pakalpojumi un produkti nav veidoti patērētājam. To lietošana ir cilvēkam nedraudzīga, neņem vērā cilvēku uzvedību un vēlmes. Tādēļ pieaugot konkurencei zaudēs tie uzņēmumi, kuram nav uz klientu orientēts produkts vai pakalpojums.

“UX Riga jau ir kļuvis par nozīmīgu Eiropas mēroga nozares pasākumu. Latvija ir vislabākā vieta, kur organizēt šādu konferenci. Esmu pārliecināta, ka Latviju un Baltiju raksturo tieši tas, ka cilvēki vēlas uzlabot esošo un inovēt. Mūsu prāti ir nemitīgā attīstībā - tas mūs atšķir no citām Eiropas valstīm, kur daudz vairāk cilvēki ir pieraduši pieņemt situācijas un lietas tādas, kādas tās ir. Mums ir cita vēsturiskā pieredze un mēs vēlamies mācīties, iedvesmoties, izmēģināt jaunas lietas, metodes,” saka "UX Riga" dibinātāja un satura veidotāja Līga Lētiņa. 

“Līdz ar viedtālruņu un digitālās jomas attīstību kopumā, ērti lietojamus digitālo risinājumus patērētāji ne tikai vēlas, bet jau uzskata par normu. Pozitīva lietotāju pieredze un ērti lietojami digitāli risinājumi: mājaslapas, internetveikali, mobilās lietotnes, uzņēmumu iekšējās sistēmas u.c. ir ļoti svarīgi katra mūsdienīga uzņēmuma efektīvai darbībai un attīstībai. Ērts digitālais risinājums ir izmērāms naudā, jo tas palielina uzņēmuma ienākumus, palielina klientu un uzņēmuma darbinieku apmierinātību, samazina klientu apkalpošanas un jauno darbinieku apmācības izmaksas, kā arī uzlabo uzņēmuma tēlu digitālajā vidē kopumā,” skaidro "CUBE Systems" valdes priekšsēdētājs un "UX Riga" dibinātājs un organizators Renārs Jansons.

Pirmajā konferences dienā - 16. maijā starptautiskie runātāji uzstāsies par to, kā veidot produktus, domājot par tiem stratēģiski, kā uzņēmumā ieviest uz lietotāju orientētu domāšanas modeli; plānot un vadīt klientu piesaisti un arī attiecību noslēgšanu u.c. Apmeklētāji varēs apmeklēt kādu no 8 divu stundu meistarklasēm, lai apgūtu praktiskas metodes.

Meistarklašu dienā 17. maijā iespēja izvēlēties vienu no četrām pilnas dienas meistarklasēm, kurā padziļināti apgūt kādu no metodēm: pieredzes kartēšana, mašīnmācīšanās, klientu attiecību izbeigšana, pakalpojumu prototipēšana.

Diskusiju un pieredzes apmaiņas dienā - "UX Camp" ietvaros, 18. maijā jaunie un pieredzējušie lietotāju pieredzes veidotāji tiek aicināti izmantot iespēju pašiem kļūt par runātājiem vai nodarbību vadītājiem, piedāvājot apmeklētājiem savu tēmu, diskusiju, problēmas risināšanas darbnīcu. 

Konferences dienas biļetes cena līdz 9. maijam ir 249,-€, meistarklašu diena - 249,-€, UX Camp - 15,-€.

Konferenci organizē biedrība "UX Riga" un "CUBE Systems", atbalsta "Tet", "Accenture" un "Oracle".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO