Latvijas un Zviedrijas florbolistu cīņa pasaules čempionātā

FOTO: Barbora Reichova (IFF)

Latvijas vīriešu florbola izlase piektdien Čehijas galvaspilsētā Prāgā pasaules čempionāta (PČ) ceturtdaļfinālā ar rezultātu 1:14 (0:7, 1:5, 0:2) zaudēja titulētajai Zviedrijai.

Līdz ar to Latvijas valstsvienība pasaules čempionātu turpinās cīņā par 5.-8.vietu, nākamajā mačā sestdien tiekoties ar Norvēģiju. Savukārt Zviedrija pusfinālā spēkosies ar Šveici.

Latvijas izlases labā goda vārtus šajā mačā iemeta Rolands Kovaļevskis, kurš pēcāk tika nosaukts arī par šī mača labāko komandas florbolistu.

Zviedru florbolisti Latvijas komandai šajā mačā nedeva nekādas izredzes, jo viņi rezultātu atklāja jau spēles 23.sekundē, bet pēc pirmā perioda tablo vēstīja jau 7:0, turklāt trešdaļas izskaņā Zviedrijas izlase nerealizēja soda metienu.

Vienīgos vārtus Kovaļevskis iemeta 24.minūtē, tobrīd panākdams 1:9, bet turpinājumā pretinieki savu pārsvaru palielināja vēl vairāk un guva graujošu uzvaru.

Latvija pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā atgriezās pēc četru gadu pārtraukuma. Pirms diviem gadiem Rīgā latvieši sagādāja vilšanos un apstājās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Jau ziņots, ka apakšgrupu turnīrā pirmajā mačā sestdien Latvijas komanda ar 3:7 piekāpās Šveicei, nākamajā dienā sensacionāli ar 4:3 apspēlēja turnīra saimnieci un vienu no vadošajām pasaules komandām Čehiju, bet pirmdien ar 4:5 piekāpās Vācijas valstsvienībai. A apakšgrupā latvieši bija ceturtie un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 6:1 apspēlēja Slovākiju.

Tikmēr zviedri B apakšgrupā uzvarēja visās trīs spēlēs un automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā. Zviedrija uzvarēja trofejas īpašnieci Somiju (5:4), Norvēģiju (9:1) un Dāniju (25:0).

Latvija ar Zviedriju pirms diviem gadiem tikās pasaules čempionāta apakšgrupu turnīrā, latviešiem ciešot zaudējumu ar 2:7, kas pret pasaules florbola titāniem ir cienījams rezultāts.

Zviedrija triumfējusi astoņos no 11 pasaules čempionātiem, kamēr pārējās trīs meistarsacīkstēs pārāka bijusi Somija. Pirms diviem gadiem Rīgā somi zviedrus pārspēja pēcspēles metienu sērijā.

Latvijas florbolistus cīņā ved somu speciālists Arto Rīhimeki, kuram asistē Pertu Kitehonka un bijušais izlases florbolists Ingus Laiviņš, bet vārtsargiem palīdz Andis Blinds.

Pasaules čempionātā startē 16 valstu izlases, kas, ņemot vērā Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) rangu, sadalītas divos ešelonos. Pirmajā no tiem bija astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēja A un B apakšgrupās, bet ranga otrā astotnieka izlases veidoja C un D grupu.

Divas A un B apakšgrupu labākās komandas uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle attiecīgi ar D un C grupu pirmo divu vietu ieguvējām. Latvijas izlase turnīru sāka A apakšgrupā - kopā ar Čehijas, Šveices un Vācijas komandām.

B apakšgrupā spēlēja Norvēģijas, Dānijas, Zviedrijas un Somijas izlases. C grupā cīnījās Taizemes, Polijas, Igaunijas, Austrālijas valstsvienības, bet D grupā - Japānas, Singapūras, Slovākijas un Kanādas izlases.

Latvija pasaules čempionāta finālturnīros piedalījusies desmit reizes, tostarp iepriekšējās deviņas pēc kārtas, četras reizes paliekot uzreiz aiz lielā četrinieka - piektajā vietā. Aizpērn savā laukumā gan Latvijai turnīrs izvērtās ļoti neveiksmīgs, samierinoties ar desmito vietu.

Planētas meistarsacīkstes Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiks līdz 9.decembrim.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO