Atentāts pret Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro

FOTO: Reuters/ScanPix

Bijušais Venecuēlas pašvaldības policijas priekšnieks un aktīvists Salvatore Lukēse intervijā ziņu aģentūrai "Reuters" paziņojis, ka viņš palīdzējis organizēt atentātu pret Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro, kurā tika izmantoti bezpilota lidaparāti.

Lukēse, kurš iepriekš aizturēts par piedalīšanos protestos un pašreiz atrodas Bogotā, intervijā sacīja, ka sadarbojies ar pretošanās kustību, ar ko parasti saprot aktīvistus, bijušos karavīrus un studentu līderus, kuri iestājušies pret Maduro. Viņiem nav vienotas struktūras un viņi galvenokārt pazīstami ar protestu organizēšanu.

"Reuters" nespēja neatkarīgi apstiprināt Lukēses sacīto.

Militārās parādes laikā Karakasā sestdien eksplodēja vairāki bezpilota lidaparāti, ievainojot septiņus karavīrus.

Maduro, kurš uzbrukumā palika neskarts, atentātā vainoja opozīciju un līdzšinējo Kolumbijas prezidentu Huanu Manuelu Santosu. Viens no atentāta plānotājiem dzīvojot ASV, sacīja Maduro.

Lukēse sacīja, ka šis uzbrukums ir daļa no ilgstošiem, bruņotiem centieniem, kas vērsti pret Maduro.

Viņš atteicās atklāt, kāda loma viņam bijusi atentāta organizēšanā, un atteicās identificēt citus iesaistītos.

Lukēse norādīja, ka viņiem bijis mērķis, bet to nav izdevies simtprocentīgi realizēt.

"Bruņotā cīņa turpināsies," viņš uzsvēra.

Venecuēlas valdība Lukēses apgalvojumus vēl nav komentējusi.

Lukēse šogad izstājās no prominentās opozīcijas partijas "Tautas griba", paziņojot, ka nepiekrīt partijas centieniem turpināt dialogu ar Maduro administrāciju.

Maduro intervijā televīzijā otrdienas naktī pieminēja Lukēsi un saistīja viņu ar Kolumbijas jauno prezidentu Ivanu Duki.

"Bijušais policijas priekšnieks no Venecuēlas labējiem uzņēmies atbildību par uzbrukuma vadīšanu. Šodien viņš bija īpašais viesis Kolumbijas jaunā prezidenta zvēresta nodošanas ceremonijā," sacīja Maduro.

Kolumbijas valdība noliegusi, ka būtu jebkādā veidā saistīta ar atentātu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO