Miesassargi aizsedz Venecuēlas przidentu Maduro pēc atentāta mēģinājuma

FOTO: Xinhua/TT Nyhetsbyran

Venecuēlas iekšlietu ministrs Nestors Reverols paziņojis, ka par valsts prezidenta Maduro atentāta mēģinājumu arestēti seši cilvēki.

Reverols paziņoja, ka viņi bijuši daļa no grupas, kas īstenoja ar sprāgstvielām piepildīto dronu palaišanu militārās parādes laikā Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā. 

Prezidents Maduro jau agrāk izteicās, ka vainīgie saņems "maksimālo sodu". Viņš vainoja notikušajā Kolumbiju, taču nesniedza nekādus pierādījumus par šīs Venecuēlas kaimiņvalsts saistību ar notikušo.

Kolumbija svētdien noraidīja šos apvainojumus kā "nepamatotus". 

Kā vēl vienu iespējamo vainīgo Venecuēlas valdība minējusi opozīciju. Šie izteikumi radījuši bažas par iespējamu vēršanos pret opozīcijas pārstāvjiem.

Daudzi Venecuēlas opozīcijas līderi ir atstājuši valsti, kā iemeslu minot vajāšanas un faktu, ka valsts cietumos jau atrodas vismaz 200 politieslodzītie.

Uzstājoties valsts televīzijā, Venecuēlas iekšlietu ministrs Vladimirs Padrino Lopess apliecināja bruņoto spēku pilnīgu lojalitāti prezidentam Maduro. Kā atzīmē novērotāji, armijas atbalsts ir tas, kas ekonomiskās un politiskās krīzes apstākļos Maduro palīdz noturēt varu.

Jau ziņots, ka Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā sestdien notika atentāta mēģinājums pret valsts prezidentu Maduro, izmantojot ar sprāgstvielām pielādētus dronus.

Maduro teica runu militārā parādē Karakasā, kad atskanēja sprādziens.

"Tas bija uzbrukums, lai mani nogalinātu, viņi mēģināja mani nogalināt," vēlāk valsts televīzijā paziņoja Maduro, kurš incidentā nav cietis.

Venecuēlas komunikāciju ministrs Horhe Rodrigess sacīja, ka netālu no prezidenta un vairākās citās vietās notikuši sprādzieni. Maduro sacīja, ka netālu no viņa eksplodējis lidojošs objekts.

Ģenerālprokurors Tareks Viljams Sābs telekanālam CNN apgalvoja, ka redzējis eksplodējam bezpilota lidaparātu, kas filmēja militāro parādi.

Televīzijas uzņemtajos kadros nekādi bezpilota lidaparāti nav redzami. Tajos redzams, kā miesassargi steidzas aizsegt prezidentu ar vairogiem un kā daļa karavīru, kas piedalījās parādē, metas bēgt.

Venecuēlas valdība informējusi, ka incidentā ievainoti septiņi karavīri.

Valdība uzbrukumā vainoja "galēji labējo spārnu", kā parasti dēvē opozīciju. Bet pats Maduro pauda pārliecību, ka aiz šī uzbrukuma stāv Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss, un to finansējušas personas ASV.

Kolumbijas Ārlietu ministrija noliedza šīs apsūdzības, nodēvējot tās par absurdām.

Tikmēr atbildību par uzbrukumu uzņēmies kāds vietējais civilais un militārais grupējums, vainojot valdību smagajās ekonomiskajās problēmās, kas skārušas valsti.

Palielinot kopējo apjukumu, pavisam citu informāciju snieguši ugunsdzēsēji. Trīs glābēji, kuri vēlējās palikt anonīmi, aģentūrai "Associated Press" apstrīdējuši valdības oficiālo versiju. Ugunsdzēsēji apgalvo, ka tas bijis sadzīves gāzes sprādziens tuvējā daudzdzīvokļu mājā. 

Venecuēlas ekonomika piedzīvo pagrimumu kopš naftas cenu krišanās 2013. gadā, kas novedusi līdz hroniskam pārtikas un medikamentu trūkumam.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO