Miesasargi aizsedz Venecuēlas prezidentu Maduro pēc atentāta mēģinājuma

FOTO: Xinhua/Nyhetsbyran

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro sestdien izdzīvojis slepkavības mēģinājumā, kurā izmantoti bezpilota lidaparāti, paziņojusi valdība.

Maduro teica runu militārā parādē Karakasā, kad atskanēja sprādziens.

"Tas bija uzbrukums, lai mani nogalinātu, viņi mēģināja mani nogalināt," vēlāk valsts televīzijā paziņoja Maduro, kurš incidentā nav cietis.

Venecuēlas komunikāciju ministrs Horhe Rodrigess sacīja, ka netālu no prezidenta un vairākās citās vietās notikuši sprādzieni. Maduro sacīja, ka netālu no viņa eksplodējis lidojošs objekts.

Ģenerālprokurors Tareks Viljams Sābs telekanālam CNN apgalvoja, ka redzējis eksplodējam bezpilota lidaparātu, kas filmēja militāro parādi.

Televīzijas uzņemtajos video nekādi bezpilota lidaparāti nav redzami. Tajos redzams, kā miesassargi steidzas aizsegt prezidentu ar vairogiem un kā daļa karavīru, kas piedalījās parādē, metas bēgt.

Venecuēlas valdība informējusi, ka incidentā ievainoti septiņi karavīri.

Valdība uzbrukumā vainoja "galēji labējo spārnu", kā parasti dēvē opozīciju. Bet pats Maduro pauda pārliecību, ka aiz šī uzbrukuma stāv Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss, un to finansējušas personas ASV.

Kolumbijas Ārlietu ministrija noliedza šīs apsūdzības, nodēvējot tās par absurdām.

Tikmēr atbildību par uzbrukumu uzņēmies kāds vietējais civilais un militārais grupējums, vainojot valdību smagajās ekonomiskajās problēmās, kas skārušas valsti.

Venecuēlas ekonomika piedzīvo pagrimumu kopš naftas cenu krišanās 2013.gadā, kas novedusi līdz hroniskam pārtikas un medikamentu trūkumam.

Palielinot kopējo apjukumu, pavisam citu informāciju snieguši ugunsdzēsēji. Trīs glābēji, kuri vēlējās palikt anonīmi, aģentūrai "Associated Press" apstrīdējuši valdības oficiālo versiju. Ugunsdzēsēji apgalvo, ka tas bijis sadzīves gāzes sprādziens tuvējā daudzdzīvokļu mājā. 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO