FOTO: Evija Trifanova/LETA

Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura (Oļļas) purva ugunsgrēkā dažviet atsākusies degšana un ir sadūmojums, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Lai palīdzētu ugunsgrēka dzēšanā, naktī ieradās kolēģi no Igaunijas, pastāstīja Palkavniece. VUGD trešdien vakarā pieprasījis starptautisko palīdzību no Igaunijas glābšanas dienesta. Šajā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā glābējiem ir apgrūtinātas piekļuves iespējas dzēšamajām platībām, tādēļ atbilstoši starpvaldību sadarbības līgumam VUGD kaimiņvalsts kolēģiem lūdzis iesaistīt trīs kvadraciklus un vienu visurgājēju ar personālu.

Patlaban ugunsgrēku kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem dzēš vairāk nekā 80 VUGD ugunsdzēsēji ar speciālajām ugunsdzēsības automašīnām, kā arī darbos iesaistīti brīvprātīgie ugunsdzēsēji no apkārtējiem novadiem un Nacionālo bruņoto spēku helikopters dzēšanai no augšas, informēja VUGD.

Purva ugunsgrēks Ramatā -video no Re:TV 

Tāpat kā Talsu novada Valdgales pagasta ugunsgrēkā, iedarbināts arī Eiropas Savienības satelītu sistēmas "Copernicus" Ārkārtas situāciju pārvaldības pakalpojums (Copernicus Emergency Management Service, CEMS), lai saņemtu informāciju par degšanas platību un situāciju notikuma vietā.

Mazsalacas novada pašvaldības vadītājs Harijs Rokpelnis (Mazsalacas novadam) aģentūrai LETA apgalvoja, ka uguns un arī sadūmojums iedzīvotājus neapdraud. Tomēr pašvaldība šodien pieprasīs Valsts vides dienesta monitoringu, lai nebūtu bažu par šo jautājumu. Pašvaldības vadītājs piebilda, ka ugunsgrēka vietā lietus netiek prognozēts un dzēšanas darbi turpinās.

Kā ziņots, purva ugunsgrēks Mazsalacas novadā, visticamāk, izcēlies neuzmanīgas rīcības ar uguni dēļ, aģentūrai LETA pieļāva Mazsalacas novada pašvaldības vadītājs.

Purvs Ramatas pagastā aizdedzies otrdien, 31.jūlijā vēlu vakarā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO