Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien ''Qatar ExxonMobil Open'' turnīrā Dohā ceturtdaļfināla spēlē sīvā trīs setu cīņā ar 2:6, 6:4, 4:6 piekāpās pasaules ATP ranga līderim un turnīra galvenajam favorītam šveicietim Rodžeram Federeram.

Papildināts viss teksts.

Pirmajā setā līdzīga cīņa ritēja līdz trešajam geimam, kad pasaules vistitulētākais tenisists lauza Gulbja servi un pārņēma vadību. Arī pēc tam šveicietis pārliecinoši kontrolēja mača gaitu un atkārtoti latvieša servi lauza piektajā geimā, panākot rezultātu 4:1, vēlāk 5:1.

Turpinājumā katrs tenisists uzvarēja izspēles pie savām servēm, un setā ar 6:2 uzvaru guva pasaules ATP ranga līderis.

Servējot Gulbim, otrā seta pirmajā geimā Federers bija priekšā 40:15, taču latvietis nepadevās un turpināja cīņu, kas vainagojās ar panākumu. Savukārt pie šveicieša serves Latvijas pirmā rakete ieguva breikbumbu, bet šo iespēju neizmantoja - 1:1.

Astotajā geimā pie rezultāta 4:3 Gulbis izcīnīja 2 breikbumbas, taču tās neizmantoja, tiesa, kļūdījās arī līnijtiesnesis, kas izspēlē pie 40:30 pēc Gulbja sitiena fiksēja autu, kaut gan bumbiņa skāra līniju. Diemžēl skatīties video atkārtojuma iespējas 21 gadu vecais latvietis jau bija izmantojis, bet geima turpinājumā pārāks bija Federers.

Iespējams, šī epizode saniknoja Gulbi, kurš nākamajā geimā lauza Federera servi un izcīnīja uzvaru setā ar 6:4, sagādājot šveicietim pirmo zaudējumu setā šogad.

Izšķirošā seta sākumā sāncenši cīnījās kā līdzīgs ar līdzīgu. Diemžēl 5. geimā Gulbi pievīla serve un nācās piekāpties, bet nākamajā geimā viņš zaudēto atguva, laužot Federera servi - 3:3.

Savu favorīta statusu Federers apliecināja 9. geimā, kurā vēlreiz spēja salauzt latviešu tenisista servi un izcīnīt uzvaru. Bet nākamajā geimā Šveices sportists savu servi neatdeva, kā rezultātā svinēja grūtu uzvaru ar 6:4.

Pusfinālā Federers tiksies ar Krievijas tenisista Nikolaja Davidenko (ATP 6.) un čeha Ivo Karloviča (ATP 37.) dueļa veiksminieku. Davidenko turnīrā izlikts ar 3. numuru, bet Karlovičs ar septīto.

Par tikšanu ceturtdaļfinālā Gulbis nopelnīja 30 090 ASV dolāru lielu prēmiju, kā arī 45 punktus ATP reitingā.

Kā ziņots, pirmajā kārtā pasaules 90. rakete Gulbis ar 6:2, 7:5 pārliecinoši pieveica spāni Alvertu Montanjesu (ATP 31.), bet nākamajā cīņā ar 6:4, 7:5 pieveica Itālijas spēcīgāko tenisistu Andreasu Sepi (ATP 49.).

''Qatar ExxonMobil Open'' turnīrs ar kopējo balvu fondu 1,024 miljoni ASV dolāru notiek uz cietā seguma.