Balsojums par valdības tiesībām slēgt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem Saeimā paredzams jau ceturtdien. Deputātiem tomēr būs iespējams iepazīties ar konfidenciālās vēstules saturu, taču ne to mainīt. Balsojums paredz vai nu to atbalstīt vai noraidīt.

Nodomu vēstule ar Starptautiskajiem aizdevējiem Saeimas budžeta komisija nonākusi jau nākamajā dienā pēc pieņemšanas valdībā. Ar tās saturu deputātus iepazīstināt bija ieradies finanšu ministrs. Tagad tā būs jādara ikreiz, kad valdība pieņems svarīgus lēmumus saistībā ar starptautiskajiem donoriem. Pēc Satversmes tiesas lēmuma, kurš secināja, ka valdība nevar darboties kā pašai ienāk prātā, tai jāsaņem Saeimas atbalsts, finanšu ministram un premjeram ir jāsniedz informatīvi ziņojumi.

Ar pilnu slepeno tekstu tomēr varēs iepazīties jebkurš deputāts, taču mainīt saturu, pirms balsojuma procedūra neparedzēs. Iepriekš sagatavoto tekstu varēs vai nu atbalstīt vai nē. Repše: "Protams, ja Saeimai būtu nepieņemama valdības politika, un Saeima to gribētu mainīt, tad ir mehānismi kā to darīt. Kamēr valdība bauda Saeimas vairākuma atbalstu, tikmēr valdība savus lēmumus pieņem neatkarīgi, jo jau iepriekš ir saņēmusi Saeimas deleģējumu."

Premjers Valdis Dombrovskis, kuram sēdē būs jāuzstājas ar ziņojumu, iepriekš ir paziņojis, ka ir pārliecināts par pozitīvu balsojumu. Savā ziņā tas būs neliels eksāmens koalīcijas vienotībai.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO