"For your eyes only" jeb tikai Jūsu acīm! Tāds bija Ivo moto, internetveikalā iegādājoties savam uzņēmumam jaunu monitoru. Philips datora ekrānu dizaina uzņēmuma īpašnieks meklēja ilgi, jo viņa darbs tieši saistīts ar daudzu stundu darbu pie spoža monitora. Tomēr beigās sanāca nopirkt brāķi.

Iegādātais Philips modelis ir speciāli paredzēts intensīvam darbam, ar light-frame rāmi, lai varētu ilgāk strādāt, neuztraucoties par acu veselību.

Internetveikalā tika apgalvots, ka viss ir kārtībā, tomēr pēc jaunā pirkuma atnešanas uz biroju izrādījās, ka tam ir šķietami sīka, tomēr būtiska ķibele. Izdedzis pikselis pēc ES normām ir akceptējams, jo jaunam monitoram ir pieļaujami četri izdeguši pikseļi.

"Šis izdegušais pikselis, kurš, teiksim, parastajam lietotājam problēmas neizraisītu, mums kā modelētājiem 3D rada nepatīkamu efektu," stāsta Ivo. "Pirmais, ko darīju, - vedu atpakaļ brāķēto mantu."

"Protams, veikals paņēma monitoru, noturēja to nedēļu pie sevis, tomēr beigās paziņoja - "nevaram mēs palīdzēt"." Ivo turpina: "Griezos Philips Latvijā, kur man pateica, ka tas ir normas robežās un tā tas varētu būt."

Tā kā mākslinieks ir piekalts savam darba krēslam un datoram, lūkoties uz koši sarkano punktu visas dienas garumā ir ne vien kaitinoši, bet pat neizturami. Situāciju, kādā viņš ir nonācis, varētu raksturot tieši tāpat. Viss viena iemesla dēļ – viņš ekrānu pircis uzņēmuma vārdā.

"Man ir prece ar brāķi, kuru samainīt nevaru, arī garantija nedarbojas. Jēgas nekādas! Būtu zinājis, ka šāda problēma ir, būtu pircis preci kā privātpersona."

„Tautas balss” devās noskaidrot, ko paši internetveikala vadītāji domā par to, ka patērētājus – fiziskas personas aizsargā Patērētāju tiesību likums un līdz ar to ir iespēja preci atdot atpakaļ, pat nepaskaidrojot iemeslu, bet juridiskas personas – līgumiskās attiecības un Civillikums, bet strīda gadījumā - tiesa.

Ivo uzskata, ka PTAC vajadzētu aizsargāt arī juridiskas personas. Centra pārstāvji atklāj – tāda sistēma esot bijusi līdz pat 2005. gadam. Likums mainīts, jo nevienā citā ES valstī šādu normu nav. Tomēr ir citi mehānismi, kā sevi aizsargāt, – līgumiskās attiecības, garantijas laiks un visbeidzot - tiesa.

"Ja mēs runājam par juridiskām personām, tad tur ir juridiska persona pret juridisku personu, viņas savstarpēji vienojas un iegādājas, neiegādājas un slēdz visādus darījumus," stāsta Sanita Gertmane, PTAC komunikācijas daļas vadītāja.

Arī juriste Margarita Kralliša atgādina – likums uzņēmējus aizsargā: "Pamatu pamatā juridiskas personas iegādājas kaut kādu preci, un viss tas ir uz līgumisku attiecību pamata. Tātad šīs līgumiskās attiecības regulē LR Civillikums."

"Tātad nezināšana neatbrīvo no likuma - firmu īpašniekiem jābūt uzmanīgiem. Ir jāzina, ir jālasa, ir jādomā līdzi tam visam, un visa šī informācija ir pieejama! Likumi nav slēpti, viņi ir pieejami, ar visiem grozījumiem, tā ir bezmaksas informācija, un ļoti daudzi to izmanto un seko tam līdz."

Tā kā monitors atbilst ES normām, Ivo ir tikai viena cerība – gada laikā monitoram vēl jāizdeg četriem punktiem, lai garantijas periodā viņš varētu jauno iekārtu samainīt.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO