Lielbritānijas Satiksmes ministrija pirmo reizi publiskojusi to automobiļu sarakstu, kas visbiežāk izkrīt pirmajā tehniskajā apskatē. Pirmās vietas dala Ford un Renault. Saskaņā ar CSDD datiem Latvijā gan situācija atšķiras. Kāpēc tā un kādi bojājumi visbiežāk skar automašīnas Latvijā?

Lielbritānijā no jaunām automašīnām visbiežāk pirmatnējā tehniskajā apskatē izkrīt Ford un Renault. Lai arī līdzīgas tendences vērojamas arī Latvijā, kā norāda CSDD, mums esot savi izņēmumi. Arī braukšanas specifika. Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve: "Viņiem tāpat kā mums sliktākie Renault, tāpat arī Ford. Mums arī ir Renault ar pirmo reizi, bet Ford ir diezgan labi. Savukārt labākie ir Honda un Toyota, tie ir līderi.”

CSDD dati liecina – 2 līdz 5 gadu vecumā vislabāk tehnisko apskati iztur Honda, Porsche un Toyota. 10 līdz 15 gadu vecumā – Toyota, Mercedes un Land Rover mašīnas. Slikto galu abās grupās veido Dodge, VAZ- LADA, DAEWOO un LINCOLN. Tomēr, kā norāda CSDD, – atšķirības starp Lielbritāniju un Latviju skaidrojamas ar dažādiem ceļiem, kā arī to, ka Latvijas statistikā nav uzrādīts komerctransports.

Šobrīd vidējais Latvijas automobilis ir 16 gadus vecs. Salīdzinot ar Rietumeiropas valstī, tas ir divreiz vairāk. Tas attiecīgi arī ietekmē rezultātus tehniskajās apskatēs. Ģirts Ulpe, "Auteko & TUV Latvija" maiņas vadītājs: "Pēdējā laikā mazāk paliek ar izplūdes gāzēm, bet paliek mūžvecās problēmas ar bremzēm, sāls, ledus. Gaismu regulējumi, kas arī saistīti ar ceļiem, kur izregulējas."

Tā kā šobrīd tehniskās apskates dati apkopi tikai par 2007. gadu, par t.s. krīzes ietekmi uz autoparku pagaidām spriest pāragri. Pēc CSDD domām, autotirgus sasaluma un novecošanas sekas īpaši spilgti varēs vērot nākamgad.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams