Būdams liels sporta cienītājs un hokeja fans, Kanādas vēstnieks Latvijā Skots Heteringtons pirmdien mudināja Latvijas valstsvienības hokejistus noticēt sev un savai valstij, dodoties laukumā Vankūveras olimpisko spēļu turnīra pirmajā cīņā pret Krieviju.

Kanādas vēstniecībā notikušajā Latvijas olimpiskās delegācijas pieņemšanā lielākā daļa sportistu bija hokeja valstsvienības spēlētāji. Viesu vidū bija arī izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks un viņa palīgs Harijs Vītoliņš.

Heteringtons uzsvēra, ka izcīnītas tiesības piedalīties olimpiskajās spēlēs jebkuram sportistam ir augsts sasniegums un olimpieši ir pelnījuši augstu vērtējumu neatkarīgi no viņu turpmākajiem panākumiem cīņā par medaļām.

"Visi sportisti, kas dodas uz olimpiskajām spēlēm, ir uzvarētāji, un viņu vidū nav zaudētāju," uzsvēra Kanādas vēstnieks. "Jau pati piedalīšanās olimpiskajās spēlēs [valstij] ir tikpat svarīga kā izcīnītās medaļas," viņš piebilda. "Kad Latvijas hokejisti dosies laukumā pret Krieviju, viņiem ir jātic pašiem sev un Latvijai," teica vēstnieks. Heteringtons piemetināja, ka sporta skaistums ir universāla vērtība visu valstu sportistiem un atbalstītājiem.

Vankūveras olimpiskajās spēlēs Heteringtons noteikti jutīs līdzi Kanādas sportistiem, taču arī Latvijas atlētu starti viņam nebūs vienaldzīgi. Labāk sekot Latvijas olimpiešu gaitām vēstniekam palīdzēs Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta Aldona Vrubļevska dāvinātais komandas buklets, kas iepazīstina ar visiem olimpiskās delegācijas dalībniekiem un Latvijas sportistu sacensību kalendāru.

Savukārt Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans Heteringtonam uzdāvināja Latvijas valstsvienības spēlētāja kreklu ar 77. numuru un uzdrukātu vēstnieka uzvārdu.

Heteringtona iecienītā komanda Nacionālajā hokeja līgā (NHL) ir Otavas "Senators", bet Latvijā viņš seko Rīgas "Dinamo" hokejistu gaitām. Heteringtona aktīvo interesi par sportu apliecina arī vēstniecībā izvietotais Kanādas valstsvienības uzbrucēja Sidnija Krosbija spēles krekls ar hokejistu autogrāfiem. Heteringtons apstiprināja, ka viņa lielākā uzmanība Vankūveras olimpiskajās spēlēs būs pievērsta hokeja turnīram.

Vankūveras ziemas olimpiskās spēles atklās piektdien, bet Latvijas izlase pirmo spēli hokeja turnīrā aizvadīs 17. februārī pret Krieviju agri no rīta pēc Latvijas laika.

Olimpiskās ziņas tapušas sadarbībā ar a/s "Aldaris"


Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams