Grieķiju šodien paralizējis vispārējais streiks, kura dēļ apturēta sabiedriskā transporta un aviosatiksme. Streika rīkotāji ir neapmierināti ar valdības iecerētajām metodēm krīzes pārvarēšanai un uzsver, ka tas nav jādara uz iedzīvotāju rēķina.

Protestētāji Grieķijā ir izgājuši ielās, lai paustu savu nevēlēšanos maksāt par valdības pieļautajām kļūdām. 24 stundu streiks ir protests pret valdības izstrādāto plānu, kā iziet no krīzes. Tāpēc tūkstošiem cilvēku – viņu vidū skolotāji, aviodispečeri un medicīnas darbinieki – šodien pulcējās pie Grieķijas parlamenta ēkas.

Grieķijas valdība vēlas iesaldēt algu paaugstināšanu un jaunu darbavietu veidošanu, tādā veidā ekonomējot 800 miljonus eiro. Vienlaikus plānots palielināt pensionēšanās vecumu un celt nodokļus. Taču protestētāji apgalvo, ka šis, Eiropas Savienības atbalstītais plāns, būs smags trieciens mazāk turīgajiem valsts iedzīvotājiem.

Protesta akcijas dēļ tika apturēts lidostu darbs, apstājās arī prāmja un dzelzceļa satiksme. Skolas tika slēgtas, bet slimnīcās tika sniegta vien neatliekamā palīdzība. Atēnu starptautiskajā lidostā vientuļi klaiņoja daži tūristi.

Grieķijas jautājums rīt tiks izskatīts Eiropas Savienības ekonomikai veltītā sanāksmē Briselē. Izskanējuši pieņēmumi, ka Eiropas Savienība varētu palīdzēt izvilkt Grieķiju no krīzes purva, ja tā sakārtos savu finanšu sistēmu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams