Visticamāk, Mērsrags drīkstēs atdalīties no Rojas novada un izveidot atsevišķu Mērsraga novadu.

Grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz Rojas novada sadalīšanu Mērsraga novadā un Rojas novadā, šodien nodeva izskatīšanai Saeimas komisijām.

Par likumprojekta nodošanu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai nobalsoja 71 deputāts, pret bija 14, bet atturējās septiņi deputāti.

Komentējot Mērsraga vēlmi atdalīties no Rojas novada, Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis vakar Latvijas Radio atzina - neļaut kādai pašvaldībai atdalīties no pārējā novada būtu Satversmes pārkāpums.

Pūķis pauda pārliecību, ka Mērsraga un Rojas piemēram būs sekotāji, taču no tā nevajagot baidīties. "Tā ir pārbaude politiķu gudrībai. Gudri politiķi mēģina novērst konflikta cēloņus," sacīja padomnieks.

Mērsraga un Rojas atdalīšanai Saeimā ir ievērojams politiskais atbalsts, vēstī "Leta". Novada sadalīšanu neatbalsta Tautas partija, kura virzīja administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu.

Portāls TVNET jau ziņoja, ka Rojas novada Mērsraga Tautas namā 16.janvārī notika iedzīvotāju sapulce, kurā ar absolūtu balsu vairākumu pieņemta rezolūcija par Mērsraga izstāšanos no Rojas novada. Kopumā sapulcē piedalījās 312 Mērsraga iedzīvotāji, no kuriem 308 pauda atbalstu rezolūcijai par Mērsraga izstāšanos no Rojas novada.

Rojas novada domes priekšsēdētājs Jānis Žoluds iepriekš "Letai" atzina, ka neliks šķēršļus Mērsraga vēlmei dzīvot atsevišķi. Tieši Mērsraga deputāti bijuši tie, kuri ierosināja abiem pagastiem apvienoties vienā novadā, taču "piespiedu laulības" nav izdevušās. Vēlāk gan process iestrēga un Žoludam tika pārmesta atdalīšanās kavēšana.

Mērsraga atdalīšanās iniciatori uzskata, ka Rojas novada vadība liek šķēršļus, lai nepieļautu Mērsraga izstāšanos no Rojas novada. Tam nepiekrīt Rojas novada dome.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO