Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici, kuri ieguva Vankūveras olimpisko spēļu sudraba medaļu, saņems arī naudas balvu no Latvijas valsts, portālam TVNET sacīja premjera Valda Dombrovska (JL) pārstāve Līga Krapāne.

Viņa atgādināja, ka premjers jau pirms Olimpiskajām spēlēm apliecinājis - ja mūsu sportisti iegūs medaļas, viņi saņems arī valdības noteikumos paredzētās naudas balvas.

Pēc Krapānes teiktā, naudas balvas saņems ne tikai brāļi Šici, bet arī citi sportisti, kuri iegūs medaļas.

Saskaņā ar valdības noteikumiem braucējiem Šiciem par izcīnīto sudraba medaļu pienākas naudas balva līdz 37,5 tūkstošiem latu pēc nodokļu nomaksas.

Savukārt viņu treneriem, apkalpojošiem sporta darbiniekiem, tai skaitā sporta ārstiem, apkalpojošam personālam (kopā) piešķir naudas balvu līdz 25 tūkstošiem latu. Tāpat līdz 25 tūkstošu latu var tikt piešķirti Latvijas Kamaniņu sporta federācijai, lai veicinātu sporta veida un jaunatnes sporta programmu attīstību.

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS), kura Kanādā klātienē seko līdzi XXI Ziemas olimpisko spēļu norisei, norāda, ka, atgriežoties Latvijā, aicinās valdību ar naudas balvām apbalvot sudraba medaļu ieguvējus un cer uz valdības izpratni šajā jautājumā.

Vienlaikus viņa uzsver, ka

naudas balvu apjoms būs jāvērtē pieejamo budžeta līdzekļu ietvaros.

Ministre uzskata, ka brāļiem Šiciem sudraba medaļu izdevies izcīnīt ne vien labas fiziskās sagatavotības, bet arī psiholoģiskās izturības dēļ.

Pie Latvijas lielākajām cerībām uz kādu no trim augstākā kaluma medaļām Vankūverā vēl jāpieskaita mūsu karognesējs Martins Dukurs, kurš tiek uzskatīts par galveno favorītu cīņā par zeltu skeletona sacensībās.

Lai gan uzrādītie rezultāti treniņbraucienos M. Dukuram nav bijuši spožākie, viņš jau iepriekš norādījis, ka šī trase Pasaules kausa ieguvējam un Eiropas čempionam ir parocīga. 

Kā zināms, par izcīnītu zelta medaļu sportistam pirms nodokļu nomaksas pienākas 100 tūkstoši latu, sudraba medaļa ir 50 tūkstošu latu vērtībā, bet bronzas godalgas ieguvējs tiktu prēmēts ar 30 tūkstošiem.  

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams