Šodien kamaniņu braucējus Juri un Andri Šicus, kuri Vankūveras olimpiskajās spēlēs izcīnīja Latvijai sudraba medaļu, atgriežoties dzimtenē, sagaidīja vairāk nekā 100 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Sveikt brāļus Šicus, kā arī citus Latvijas olimpiskās vienības dalībniekus lidostā "Rīga" ieradās radi, draugi, paziņas, žurnālisti, jaunie sportisti, līdzjutēji.

Sportistiem tika dāvināti ziedi, bija pagatavota liela torte, sagatavoti plakāti ar uzrakstu "Vienoti uzvarai" un sagaidītāji rokās turēja karogus. Spēlēja Siguldas skolēnu pūtēju orķestris, uzstājās Āgenskalna sākumskolas meiteņu deju ansamblis.

Sportistiem parādoties lidostas sagaidīšanas zālē, skanēja gaviles un saukļi "Mūsējie - malači!".

Brāļu Šicu tēvabrālis, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks katastrofu medicīnas jautājumos Mārtiņš Šics sportistiem uzdāvināja divus no kabeļiem veidotus stekus, kurus barikāžu laikā savās rokās bija turējuši Latvijas bobslejisti, gaidot OMON vienības uzbrukumu. 90.gadu sākumā Latvijas sportisti atteicās no dalības vērienīgos sporta pasākumos, lai kopā ar tautu aizstāvētu jauno Latvijas valsti.

Dāvinot vēsturiskos priekšmetus, viņš norādīja uz sportistu spēju upurēties valsts labā.

M.Šics piebilda, ka šīs olimpiskās spēles paiet ģimeņu zīmē. Panākumus guvuši ne tikai brāļi Šici, bet arī brāļi Dukuri skeletonā, atnesot Latvijai vēl vienu sudraba medaļu, kā arī 4.vietu.

M.Šics arī pastāstīja, ka viņu dzimtā vectēvs bija labs slēpotājs un 30.gados tikai naudas trūkuma dēļ neesot aizbraucis uz Olimpiādi. Tagad viņa sapni īstenojušas nākamās paaudzes.

Paši sportisti atzina, ka jūtas labi. Vankūverā viņiem pietrūcis mājinieku, ar kuriem kopā viņi bijuši domās.

No Vankūveras atgriezušies Juris un Andris Šici kopā ar saviem kolēģiem - Mārtiņu Rubeni, Annu Orlovu, Gunti Rēķi un Ināru Kivlenieku. Kopā ar sportistiem no ziemas olimpisko spēļu norises vietas atlidojuši Latvijas Kamaniņu sporta federācijas treneri Jānis Liepa un Sandris Bērziņš, kā arī daktere Zane Krūze.

Tāpat no Vankūveras atlidojusi arī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS). Viņa sagaidītājiem pauda gandarījumu, prieku un lepnumu par sportistu panākumiem, kuri gūti, neskatoties uz valsts finansiālajām grūtībām, un izteica pateicību vecākiem par ieguldījumu bērnu panākumu tapšanā.

Koķei esot lepnums, ka Latvijas vārdu Kanādā zinājuši un par mūsu valsti nebija jāstāsta.

Pasākumā tika uzsvērts, ka šis brāļu Šicu panākums ir pozitīvs lādiņš cilvēkiem visā Latvijā.

Šodien plkst.16 Siguldas Svētku laukumā novada dome un iedzīvotāji sveiks brāļus Šicus, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domē. Pasākuma laikā būs iespēja saņemt brāļu Šicu autogrāfus.

Jau ziņots, ka par godu siguldiešu izcīnītajai olimpiskajai sudraba medaļai Vankūveras olimpiskajās spēlēs kamaniņu braukšanā divniekiem kopš ceturtdienas Siguldas centrā ir pacelti Latvijas valsts karogi.

"Mēs lepojamies ar siguldiešiem, kuri ar savu neatlaidību un mērķtiecību pierāda, ka ir pasaules līmeņa profesionāļi un izcīna augstākos apbalvojumus sportā. Aicinu visus novadniekus sagaidīt brāļu Šicu atgriešanos dzimtajā Siguldā un sveikt ar izcīnīto olimpisko medaļu, parādot, ka mēs lepojamies par saviem novadniekiem un novērtējam viņu sasniegumus," saka novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Jau ziņots, ka pēc pirmā brauciena latvieši atradās otrajā vietā, atpaliekot vienīgi no austriešiem Andreāsa un Tomasa Lingeriem. Arī pēc otrā brauciena situācija nemainījās. Divu braucienu summā Šici no uzvarētājiem atpalika par 0,264 sekundēm.

Lingeri par labākajiem kļuva arī 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs, kad Šici palika septītajā vietā.

Līdz ar to Šici izcīnīja Latvijai otro godalgu ziemas olimpiskajās spēlēs neatkarīgās brīvvalsts vēsturē. Pirms četriem gadiem cits kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis tika pie bronzas Turīnas olimpisko spēļu vīriešu sacensībās.

Otru sudrabu Latvijai Vankūveras olimpiskajās spēlēs izcīnījis Martins Dukurs.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams