Amerikāņu kinorežisores Ketrīnes Bigelovas kara drāma par Irākas karu "The Hurt Locker" ("Sapieris") svētdien notikušajā ceremonijā ieguvusi sešas Britu kinoakadēmijas balvas (BAFTA), tostarp balvu par labāko filmu un labāko režiju.

Bigelova ir pirmā sieviete, kas ieguvusi BAFTA balvu kā labākā režisore. Tāpat filma ieguva balvu par labāko oriģinālscenāriju, operatora darbu, montāžu un skaņu. Kopumā "The Hurt Locker" ("Sapieris") bija nominēts astoņām balvām, un filmas galvenais konkurents bija Džeimsa Kamerona 3D grāvējs "Avatar" ("Avatrars"), kas arī bija nominēts labākās filmas un labākās režijas kategorijās. Kamerona filma ieguva balvas par labākajiem vizuālajiem specefektiem un dizainu.

Saņemot balvu par labāko filmu no Holivudas aktiera Dastina Hofmana rokām, Bigelova atzina, ka šāds iznākums viņai nav rādījies pārdrošākajos sapņos. "Tas ir tik neticami," sacīja režisore Londonā notikušajā ceremonijā.

Par izcilāko britu filmu šogad tika atzīta Andreas Arnoldas drāma "Fish Tank", kas pagājušajā gadā ieguva arī Kannu kinofestivāla žūrijas balvu.

Balva kategorijā "Labākais aktieris galvenajā lomā" tika piešķirta Kolinam Fērtam par viņa aktierspēli Toma Forda filmā "A Single Man". "Toms Fords to nezina, taču manā e-pastā pie melnrakstiem stāv vēstule, kur rakstīts, ka nespēšu to darīt," sacīja Fērts, saņemot balvu. "Es grasījos to sūtīt, kad ieradās meistars labot ledusskapi, (..) tāpēc es gribētu pateikties meistaram."

Par labāko aktrisi galvenajā lomā tika atzīta Kerija Maligana par sniegumu filmā "An Education".

Balvas par labāko aktierspēli otrā plāna lomā tika pasniegtas austriešu aktierim Kristofam Valcam, kas spēlēja nacistu Kventina Tarantino filmā "Inglourious Basterds" ("Bēdīgi slavenie mērgļi"), kā arī amerikāņu aktrisei Monikai (Mo'Nique) par viņas lomu filmā "Precious: Based on the Novel Push by Sapphire".

Britu kinoakadēmijas galveno balvu ieguvēju saraksts:

Labākā filma: "The Hurt Locker" ("Sapieris");

Labākais režisors: Ketrīna Bigelova;

Izcilākā britu filma: "Fish Tank";

Labākais oriģinālscenārijs: Marks Bols - "The Hurt Locker" ("Sapieris");

Labākais adaptētais scenārijs: Džeisons Reitmans, Šeldons Tērners - "Up In The Air";

Labākā filma svešvalodā: "A Prophet";

Labākā animācijas filma: "Up" ("Augšup");

Labākais aktieris galvenajā lomā: Kolins Fērts - "A Single Man";

Labākā aktrise galvenajā lomā: Kerija Maligana - "An Education";

Labākais aktieris otrā plāna lomā: Kristofs Valcs - "Inglourious Basterds" ("Bēdīgi slavenie mērgļi");

Labākā aktrise otrā plāna lomā: Monika - "Precious: Based on the Novel Push by Sapphire".

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams