Gan praktiski, gan teorētiski pierādīts, ka tik šausmīgos laika apstākļos, kādi patlaban ir aiz loga, labāk ir braukt ar pilnpiedziņas mašīnu.

Agresīvs krāsojums, lūka motora pārsegā un Mitsubishi motorsporta divīzijas Ralliart logotipi norāda, ka darīšana ir ar sportisku automašīnu. Un tai ir neparasta virsbūve, kas nav nedz sedans, nedz arī īsti hečbeks. Veselas deviņas paaudzes sportiskais Lancer bija sedans, bet tagad tas ir - sportbeks.

Lancer Ralliart ir 240 zirgspēku turbomotors, taču to var komplektēt tikai ar viena tipa kārbu un tā nav manuālā. Tā ir vācu firmas Getrag ražojums - darbojas ātrāk un apēd jaudu mazāk nekā parasts automāts, bet ātrumus pārslēdz pat ašāk, nekā braucējs pats to spētu ar rokas kārbu. 240 zirgspēki nav nekāda pārmērīgā jauda, taču, pareizi lietota, dod gan ātrumu, gan braukšanas prieku. Super All Wheel Drive visu riteņu piedziņai ir trīs režīmi - braukšanai pa sniegu, granti un asfaltu. Kopumā ņemot, šis auto, kurš sākotnēji pozicionēts starp parasto Lancer un EVO, par 75% ir Evolution, tikai tam prasās atbilstošāks salona iekārtojums.

Kas ir Ralliart

Ralliart Incorporated ir Mitsubishi autosporta nodaļa, kuras slavenākais atzars ir Ralliart Europe. To pirms 27 gadiem nodibināja britu rallija braucējs Endrjū Kovans, kurš atnesa Mitsubishi pirmo uzvaru rallija trasēs. Ralliart uzbūvējis visas slavenākās Mitsubishi sacīkšu mašīnas, sākot ar Tomija Makinena pilotētajām rallija raķetēm un beidzot ar uzvaru skaitā nepārspētajiem Dakāras Pajero. Kopš 2003. gada sporta aktivitātes uzticētas Mitsubishi Motors Motor Sport, kas bāzēta Vācijā, bet Ralliart kā izcili spēcīgs brends tiek izmantots pēcpārdošanas tūninga detaļām un imidža modeļiem kā Lancer Ralliart vai Colt Ralliart.

Lai uzzinātu vairāk par Lancer Ralliart, skaties VIDEO.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams