Latvijā pārdošanā nonācis atjaunotais kompaktklases automobilis Kia cee'd, kurš savu dzimteni nemaz nav redzējis, jo tā dizains tapis Vācijā, bet kopā skrūvējuši slovāki.

Vai zināt, ko nozīmē Kia kompaktnieka nosaukums? Vairumam tas droši vien izskatās pēc nejauši izvēlētas burtu un simbolu kombinācijas, taču patiesībā tas nozīmē Community of Europe and European Design.

Kia cee'd ir divi virsbūves varianti – hečbeks un universāls, un tikai 1,4 un 1,6 litru motori.  Piedevām ir pieejama arī Kia cee'd ECO Dyn versija ar ierīcēm degvielas taupīšanai. Ārējā dizainā un salonā izmaiņas ir nelielas, bet svarīgākais, ka auto ir saglabājis praktiskumu.

Kā izrādās, slovāki ne tikai prot uzvarēt krievus hokejā, bet arī ražot tīri sakarīgas automašīnas – tas nekas, ka ar Āzijas saknēm. Atšķirībā no priekšgājēja Cerato Kia cee'd tiek uzskatīta par pilnvērtīgu Golf klases automobiļu konkurentu, un ir pat zināmi salīdzinošie testi, kuros slovāku korejietis pēc punktiem pārspēj Toyota Auris, Mazda 3, Honda Civic un pat kompaktklases etalonu - Volkswagen Golf.

Jauno Kia cee'd ar universāļa tipa virsbūvi pie dīlera var iegādāties par cenu, sākot ar 14 690 eiro.

Lai uzzinātu vairāk par Kia cee'd, skaties VIDEO.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO