Tieslietu ministrija iecerējusi atvieglot laulību šķiršanas procesu. Tie pāri, kuru starpā nav nekādu strīdu, laulību varēs izšķirt dzimtsarakstu nodaļā vai pie notāra. Tikmēr juristu vidū ir sākušās diskusijas, vai tiešām tiesu darba atvieglošana šādā veidā dos cerēto rezultātu.

Latvijā šķiras aptuveni puse laulāto jeb pieci līdz seši tūkstoši pāru gadā. 1/4 daļai no šiem pāriem nav nekādu savstarpēju pretenziju un tiesas lēmums ir tikai formalitāte. Tāpēc Tieslietu ministrija, lai atslogotu tiesu darbu, plāno šo laulību šķiršanas funkciju nodot dzimtsarakstu nodaļām un notāriem.

Tikmēr zvērinātais advokāts Sandis Bērtaitis uzskata, ka šķīrēja uzdevums ir izskaidrot pārim tiesiskās sekas, ko rada laulības šķiršana. Advokāts pieļauj, ka tiesu varai piederošie notāri to varētu izdarīt, bet ne izpildvarai piederošās dzimtsarakstu nodaļas.

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesas pārstāve Anita Babre norāda, ka bieži vien strīdus starp laulātajiem parādās tieši laulības šķiršanas brīdī.

Šķiršanās legālās izmaksas -  25 lati

Plānots, ka bezstrīdus laulības šķiršana būs lētāka. Ja šobrīd par laulības šķiršanu tiesā ir jāmaksā 100 latu nodeva, tad šķiršanās dzimtsarakstu nodaļās varētu izmaksāt 25 latus, bet pie notāra 25 latus, pieskaitot amata atalgojumu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams