Kāds iereibis autovadītājs šodien uzbraucis Brīvības piemineklim, informēja Rīgas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane.

Ap plkst.15.49 automašīnas "Mitsubishi Pajero" vadītājs, būdams reibuma stāvoklī, uzbrauca pa Brīvības pieminekļa pakāpieniem no Aspazijas bulvāra puses.

Autovadītāju nekavējoties notikuma vietā aizturēja Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki un turpmākās lietvedības nodrošināšanai nogādāja Valsts policijas Centra iecirknī. Uz notikuma vietu izsaukta arī Valsts policijas Ceļu policija.

Pirmais alkohola testa uzrādījums izelpā 1967.gadā dzimušajam autovadītājam bija vairāk nekā 1,5 promiles. Savu rīcību autovadītājs skaidrojis ar nogurumu un neorientēšanos laikā un telpā.

Piemineklim nekādi vizuāli redzami kaitējumi nav nodarīti, novēroja LETA.

Kā pastāstīja Tīmane, automašīna braukusi pa Brīvības pieminekļa priekšlaukumu un uzbraukusi paaugstinājumam pie pieminekļa, kur stāv godasardze un kur tiek likti ziedi. Automašīna apstājusies uz pirmā pakāpiena. "Godasardze nostāvēja godam," piebilda Tīmane.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informē apdrošināšanas kompānijas "BTA" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Ilva Priedniece, "BTA" Brīvības pieminekļa apdrošināšanas procedūru sāks tikai tad, kad saņems no Rīgas pieminekļu aģentūras iesniegumu par atlīdzības pieteikumu.

Priedniece apliecina, ka Brīvības piemineklis ir apdrošināts, tomēr pagaidām apdrošinātājs nav saņēmis nekādu informāciju par incidenta ar automašīnas ietriekšanos piemineklī un nodarītajiem postījumiem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams