No pagājušā gada oktobra spēkā stājušās mainītas PVN likuma normas, kas attiecas ne tikai uz saimnieciskās darbības veicējiem, bet arī uz tiem iedzīvotājiem, kas nodarbojas ar pārdošanu, piemēram, tirgo kokmateriālus. Vēstules ar aicinājumu samaksāt nodokli izsūtītas 20 Ogres rajona teritorijā dzīvojošajiem, kuru slēgto darījumu dati reģistrēti pie uzpircējiem.

Valsts ieņēmumu dienesta Ogres nodaļas pārstāve Sarmīte Kirnere informē, ka liela daļa cirsmu vai kokmateriālu pārdevēju likumdošanas izmaiņas nav ievērojuši un nav rēķinājušies ar veicamo PVN nomaksu, saņemtās VID vēstules lielu daļu saniknojušas. Tie iedzīvotāji, kuri saņēmuši VID vēstules par PVN nomaksu, bet nav ar to rēķinājušies un redz, ka finansiālā situācija liedz nomaksāt nodokli, aicināti pēc palīdzības vērsties VID konsultāciju daļā.

Kā norāda Sarmīte Kirhnere, ir iespējams iesniegt nodokļa atmaksas grafiku līdz pat gadu ilgam termiņam, savukārt, ja iedzīvotāji ignorēs nosūtīto aicinājumu maksāt nodokli, var tikt rīkots audits, un tādā gadījumā cirsmas vai kokmateriālu pārdevējam var tikt uzlikts pat divas reizes lielāks nodoklis.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams