Pēdējo dienu laikā pieaug pārmetumi Pāvestam Benediktam Sešpadsmitajam par nepietiekamu rīcību saistībā ar atklātībā nākušajiem faktiem par pedofīliju katoļu baznīcā. Izskan pat apsvērumi - vai pāvestam nevajadzētu atkāpties.

Atšķirībā no citiem gadiem šopavasar Vatikāna apmeklētāju uzmanības lokā ir nevis gaidāmā Pūpolu svētdiena un Lieldienas, bet gan pedofilijas skandāli un apvainojumi Pāvestam Benediktam sešpadsmitajam bezdarbībā saistībā ar tiem. Galvenā uzmanība pievērsta šonedēļ klajā nākušai informācijai par aptuveni 200 nedzirdīgu bērnu seksuālu izmantošanu septiņdesmitajos gados ASV Viskonsinas štatā. Seksuālā izmantošanā apsūdzētais garīdznieks bija vērsies pie toreizējā kardināla Jozefa Racingera, tagad Pāvesta Benedikta Sešpasmitā ar lūgumu rast iespēju ļaut "atlikušo laiku nodzīvot cienīgi priesterībā". Kardināls Racingers uz viņam adresētajām vēstulēm nav atbildējis, taču pret garīdznieku Mērfiju uzsāktā slepenā baznīcas tiesas prāva tika apturēta.

Atklātībā nākusī informācija izsauca sašutumu

Vatikāns līdz šim izplatījis vien oficiālo paziņojumu, noraidot pret pāvestu vērstos apvainojumus. Taču pēc daudzu domām ar to nav pietiekami.

Atsevišķi mediji pat sākuši vērtēt iespēju vai Benediktam Sešpadsmitajam nebūtu jāatkāpjas no amata, norādot, ka jaunāko laiku vēsturē tas būtu pirmais šāds gadījums. Tiesa gan, ne visi steidz veltīt pārmetumus Pāvestam.

ASV gadījums nav vienīgais pedofilijas skandāls, kas pēdējā laikā nācis atklātībā. Vairāki skandāli saistīti ar Pāvesta dzimteni Vāciju un tās kaimiņvalsti Austriju. Viens no tiem saistīts ar Regensburgas Doma zēnu koru, kuru savulaik vadījis arī Pāvesta brālis Georgs Racingers. Tāpat skandālā ierauts arī pasaulslavenais Vīnes Zēnu koris – astoņi bijušie tā dalībnieki ziņojuši par savu skolotāju pāridarījumiem. Visi skandāli saistīti ar 30 līdz 40 gadus senu pagātni.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams