Pirmās formulas (F-1) šīs sezonas ceturtā posma - Ķīnas "Grand Prix" - pirmo brīvo treniņbraucienu laikā negadījumā cietušais "Toro Rosso" komandas pilots Sebastjēns Buemī nav guvis savainojumus un turpinās piedalīties sacensībās šīs nedēļas nogalē, apstiprināja pats autobraucējs.

Pirmās treniņsesijas izskaņā visus satrieca skats, kad bremzējot Buemī automašīnai nolūza abi priekšējie riteņi. Tobrīd viņa bolīda ātrums bija 310 kilometri stundā.

Kaut abi riteņi pārlidoja pāri skatītāju žogam, netiek ziņots par cietušajiem, jo treniņbraucieni bija maz apmeklēti. "Toro Rosso" komanda paziņojusi, ka negadījums noticis formulas balsta mehānisma bojājuma dēļ. Šādu mehānismu "Toro Rosso" komanda pirmoreiz izmēģināja tieši šajā posmā, tomēr tagad atgriezīsies pie vecās sistēmas, kamēr nebūs veikta pilnīga ekspertīze par notikušo.

"Trase šeit ir ļoti plata, tas ļauj attīstīt lielus ātrumus. No malas izskatījās iespaidīgi, taču, atrodoties formulā, tik traki nebija. Vienkārši nolūza riteņi. Pagāja dažas minūtes, kurās es paspēju pārdomāt notikušo. Tā gadās," aukstasinību nezaudēja Buemī.

Buemī bija vairāk satraukts par to, ka viņam nesanāca pilnvērtīga treniņsesija, kas var radīt problēmas parādīt labu apļa laiku kvalifikācijas sacensībās.

Pilots atzina, ka ir sarūgtināts par to, ka ne viņa vainas dēļ atkal ir piedzīvota neveiksme. Viņš tagad izmantošot sava komandas biedra Haimes Algesvari padomus par iespējami ātrāku trases veikšanu.

Par Ķīnas "Grand Prix" otro brīvo treniņbraucienu uzvarētāju piektdien kļuva "McLaren-Mercedes" pilots Lūiss Hamiltons.

Ātrākajā mēģinājumā viņš trases apli veica vienā minūtē un 35,217 sekundēs.

Otro ātrāko apļa laiku uzrādīja "Mercedes GP" vienības pilots Niko Rosbergs, bet trešo - šā rīta pirmo treniņbraucienu uzvarētājs un Hamiltona komandas biedrs Džensons Batons.

Ceturtajā vietā otrajos treniņbraucienos ierindojās otrs "Mercedes GP" komandas pilots Mihaels Šūmahers, bet piekto un sesto vietu ieņēma abi "Red Bull" komandas piloti, attiecīgi Sebastjans Fetels un Marks Vēbers.

Jau ziņots, ka pirmajos treniņbraucienos ātrākais bija Batons ar apļa laiku viena minūte un 36,667 sekundes. Viņš apsteidza Rosbergu un Hamiltonu.

Ceturto labāko rezultātu uzrādīja Šūmahers, bet Fetels bija piektais ātrākais.

Tikmēr atkal dzinējs nodega "Ferrari" pilotam Fernando Alonso, kurš turklāt nepaspēja veikt nevienu lidojošo apli. Kaut vēl nav aizvadīta pat ceturtā daļa šīs sezonas posmu, Alonso būs izmantojis pusi no atļautajiem sezonas dzinējiem. Šis Alonso būs ceturtais dzinējs, bet šosezon braucēji drīkstēs nomainīt tikai astoņus.

Pēc tam par katru nākamo dzinēja maiņu pilotiem būs jāsaņem starta vietu sods.

Otrajā sesijā Alonso uzrādīja desmito labāko rezultātu, bet Buemī trasē nedevās.

Jau ziņots, ka čempionāta kopvērtējumā vadībā pašlaik ar 39 punktiem atrodas otrs "Ferrari" pilots Felipe Masa, kuram ar 37 punktiem seko Alonso. Fetels arī ar 37 punktiem atrodas trešajā vietā, bet pa 35 punktiem izcīnījuši Batons un Rosbergs.

Tikmēr Konstruktoru kausa izcīņā "Ferrari" ir pirmajā vietā ar 76 punktiem, par desmit punktiem atpaliek "McLaren-Mercedes", bet trešajā vietā ar 61 punktu ir "Red Bull".

Trešā treniņbraucienu sesija notiks sestdienas rītā. Sestdien jau plkst.9 pēc Latvijas laika sāksies kvalifikāciju, bet svētdien plkst.10 piloti sāks sacīkstes.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams