Par filmēšanas iespējām Rīgā interesi esot izrādījis Holivudas aktieris un režisors Mels Gibsons, šodien žurnālistiem apgalvoja Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra vadītājs Ervins Labanovskis.

Labanovskis norādīja, ka ārvalstu filmu producentus Rīgai plānots piesaistīt ar pašvaldības līdzfinansējuma programmas "Rīgas filmu fonds" palīdzību. Šodien tika prezentēti rezultāti pašvaldības izsludinātajam konkursam par ārvalstu filmu uzņemšanu Rīgā. Konkursa rezultātā apstiprinājumu līdzfinansējuma līguma slēgšanai ar Rīgas pašvaldību saņēma trīs filmas kopumā par aptuveni 260 000 latu, ierēķinot PVN.

Trīs ārzemju filmu projekti

Atbalstu saņems SIA "Film Angels studio" projekts par kopražojumu ar Dānijas kompāniju "Zentropa Group", kas plāno uzņemt slavenā Larsa fon Trīra producētu vēsturisku drāmu "Karaliskā dēka". Filmas budžets paredzēts pieci miljoni eiro (3,5 miljoni latu), un pašvaldības līdzfinansējums varētu būt līdz 10% no uzņemšanas tēriņiem Latvijā. Latvijā plānots filmēšanas darbus veikt 30 dienas, informēja uzņēmuma pārstāvis Ivo Ceplevičs.

Tāpat atbalstu guvis "Film Angels studio" iesniegtais pieteikums par kopražojumu ar Somijas kompāniju "Blind Spot Pictures", kas plāno uzņemt zinātniski fantastisku komēdiju "Tērauda debesis". Filmas budžets paredzēts četrus miljonus eiro (2,8 miljonus latu) liels un Latvijā plānots filmēt 22 dienas. Pašvaldības līdzfinansējums paredzēts līdz 10%.

Apstiprināts arī "Film Angels studio" iesniegtais pieteikums par kopražojumu ar Japānas radio un televīzijas translācijas korporāciju (NHK) par seriāla "Mākoņi pār pakalnu" filmēšanu. Filmēšana Latvijā notika 12 dienas un jau ir pabeigta. Pašvaldības līdzfinansējums paredzēts 7% liels.

Rīgas dome atmaksās 7%-15%

Labanovskis informēja, ka Rīgas dome konkursa uzvarētājiem atmaksās 7%-15% no ārzemju filmu uzņemšanas laikā iztērētās naudas Rīgā. Maksimālo jeb 15% atbalstu ārvalsts filmas projektam varēs saņemt, ja filmas darbība notiek Rīgā, analoģiski kā Vudija Allena Spānijā tapusī filma "Vikija. Kristīne. Barselona". Savukārt 13% atbalstu ārvalsts filmas projekts varēs saņemt, ja Rīga filmā tiks atspoguļota epizodiski, kā arī gadījumos, ja ārvalsts filmu projekta režisors, scenārija, mūzikas autors, un/vai pirmā plāna lomu tēlotāji būs Latvijas pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji.

10% atbalstu varēs saņemt ārvalsts filmas projekts, kura lielākā daļa tiek realizēta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, bet 7% - ārvalsts filmas projekts, kura uzņemšana paredzēta Latvijas teritorijā, bet pakalpojumu sniedzēji ir Rīgā reģistrēti komersanti.

"Rīgas filmu fonda" finansējuma pretendentam projekta pieteikuma iesniegšanas brīdī ir jābūt noslēgušam sadarbības vai kopražojuma priekšlīgumu vai līgumu ar ārvalsts filmu producēšanas kompāniju, kas apliecina nodomu uzņemt kino vai televīzijas pilnmetrāžas spēlfilmu vai dokumentālo filmu Rīgā. Minimālajam kopējam ārvalsts filmas projekta budžetam jābūt 500 000 latu, turklāt projekta pieteikuma iesniegšanas brīdi apstiprinātajam filmas finansējumam jābūt vismaz 50% apmērā no filmas kopējām izmaksām.

"Rīgas filmu fonds" mērķis ir veicināt ārvalstu filmu uzņemšanu galvaspilsētā, tādējādi radot jaunas darba vietas un piesaistot tiešas investīcijas Rīgai, kuras veicinās visu veidu uzņēmējdarbību, šodien norādīja Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC). Šlesers pauda cerību, ka jau nākamgad Rīgā tiks uzņemti vairāki desmiti ārvalstu filmu. "Rīgas filmu fonds" došot jaunu stimulu nacionālās kino industrijas attīstībai, mazinās bezdarbu, kā arī popularizēs Rīgas vārdu ārvalstīs.

Nacionālā kino centra vadītāja Ilze Gailīte-Holmberga norādīja, ka šāda filmu fonda izveidošana esot milzīgs solis uz priekšu un ievērojami paaugstināšot Latvijas konkurētspēju kinoindustrijas jomā.

Arī kinokritiķe Daira Āboliņa norādīja, ka šī esot Rīgai lieliska iespēja izkonkurēt citas pilsētas, piemēram, Prāgu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO