Pirms trešdien plānotā vispārējā streika pret nepopulārajiem stingrās taupības pasākumiem otrdien saasinājās spriedze Grieķijā un demonstranti rīkoja protestus Akropolē, bet valsts ierēdņi sāka divu dienu streiku.

Komunistu demonstranti rītausmā ieņēma antīko citadeli, piestiprināja pie tās milzīgu plakātu ar uzrakstu "Eiropas tautas - celieties kājās!" un skandēja lozungus pret valdības drakonisko izdevumu samazināšanas plānu.

"Mēs vēlamies sūtīt vēstījumu uz vistālākajiem Grieķijas un Eiropas nostūriem," radiostacijai "Flash" teica viens no protestētājiem, parlamenta deputāts no Komunistiskās partijas Niks Papakonstantinu. "Visā Eiropā tiek veikti līdzīgi pasākumi, kas likvidē sociālo drošību. Taču tautas dusmas satricinās imperiālistiskās organizācijas," viņš teica.

Protestētāji nekavēja apmeklētājus ieiet šajā vēsturiskajā celtnē, kas ir viens no Grieķijas galvenajiem tūrisma objektiem, teica deputāts.

Simtiem tūkstošu valsts ierēdņu otrdien sāka divu dienu streiku laikā, kad valdība cenšas panākt parlamenta akceptu jaunam nodokļu palielināšanas un algu samazināšanas vilnim, lai saņemtu 110 miljardu eiro (77,3 miljardu latu) glābšanas aizdevumu no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda.

Valsts ierēdņu arodbiedrības rīkotā demonstrācija notiks Atēnās pusdienlaikā, savukārt pensionāri rīko atsevišķu demonstrāciju.

Paredzams, ka valsts sektora streiks pirms trešdien gaidāmā pilna apmēra vispārējā streika paralizēs ministrijas un pašvaldības, bet slimnīcās strādās tikai neatliekamās palīdzības personāls.

Divu dienu mobilizācijā iesaistījies arī civilās aviācijas personāls, neveicot iekšzemes reisus otrdien un atceļot visus reisus trešdien.

Pirmdienas vakarā grupa bez darba palikušo skolotāju pārtrauca valsts raidorganizācijas vakara ziņu pārraidi, lai pieprasītu darbu. Vēlāk nakts ziņu pārraidē viņi nolasīja paziņojumu, pieprasot darba vietu aizsardzību un aicinot SVF aiziet no Grieķijas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams