Svinot Otrā pasaules kara beigu 65.gadadienu, šodien vairāki tūkstoši cilvēku pēc ziedu nolikšanas pulcējas Uzvaras parkā pie pieminekļa "Padomju armijas karavīriem - Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem". Uzvaras parka apkārtnē ir izveidojušies ievērojami sastrēgumi.

Pievienota informācija par sastrēgumiem

Šodien Uzvaras parka apkārtnē izveidojušies ievērojami satiksmes sastrēgumi, savukārt sabiedriskais transports ir pārpildīts, novēroja aģentūra LETA. Šodien pusdienas laikā pieminekļa priekšlaukums ir cilvēku pārpildīts. Uzvaras dienas svinētāji Uzvaras parka apkārtnē brīvi pārvietojas pa apkārtējām ielām, ignorējot ceļu satiksmes noteikumus.

Rīta pusē cilvēki Uzvaras parkā tiešraidē uz lielajiem ekrāniem vēroja parādes translāciju no Maskavas, taču patlaban ik pa laikam uz ekrāniem tiek raidītas Uzvaras parkā sanākušo cilvēku uzrunas klātesošajiem, novēroja TVNET.

Vēlāk piemiņas vainagus pie pieminekļa nolika Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) un vairāku bijušās Padomju savienības republiku vēstnieki.

Ziedu nolikšanā piedalījās Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs, Baltkrievijas, Uzbekistānas un vairāku citu bijušās Padomju savienības republiku vēstnieki, pārstāvji no Austrumāzijas valstīm, kā arī ASV militāro spēku pārstāvis.

Ziedu un vainagu nolikšanā piedalījās vairāki Rīgas domes "Saskaņas centra" frakcijas deputāti, kā arī tādi pazīstami politiķi kā Alfrēds Rubiks, Jakovs Pliners, Tatjana Ždanoka, "antifašists" Jānis Kuzins un citi.

Ziedus noliek dažāda vecuma cilvēki

Neraugoties uz nejauko laiku, cilvēku skaits strauji pieaug. Ziedus noliek gan jaunieši, gan vecāka gadagājuma cilvēki, no kuriem daudzi ir tērpušies uniformās. Jaunieši ar ziediem apdāvina arī veterānus. Pasākuma dalībnieki jūtas omulīgi, iestiprinās ar turpat  pirkto vai līdzi paņemto pārtiku un dzērieniem, dalās atmiņās vai pārdomās par otro pasaules karu, brīžiem tiek uzdziedāta pa dziesmai.

Kā novēroja TVNET, jaunieši, no kuriem vairāki ir ģērbušies Krievijas hokeja izlases formā, pasākuma apmeklētājiem dala karodziņus un avīzes, kā arī oranži melnās Georga lentītes. Uzvaras parkā ir izvietotas vairākas teltis, kurās ir iespējams iegādāties dažādus suvenīrus, ziedus, kā arī šašliku, kas tiek gatavots lielos apjomos un ar savu smaržu piepilda visu Uzvaras parku.

Tāpat TVNET novēroja, ka Uzvaras parkā pasākuma apmeklētājiem ir iespējams aplūkot padomju tehniku. Šeit ir nogādāti daži padomju auto, kā arī armijas tehnika, piemēram, pistoles un automāti.

Pagaidām bez starpgadījumiem

Pasākumu pieskata lieli policijas spēki, no daži policisti dežūrē jau pie Akmens tilta. Pasākuma vietā darbojas arī cilvēki no privātas apsardzes kompānijas. Pie Uzvaras parka dežūrē arī vairākas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnas. Gājēju un automašīnu satiksmi regulē Ceļu policija.

Svinot Otrā pasaules kara beigu 65.gadadienu, organizācija "9.maijs.lv" Uzvaras parkā pie pieminekļa rīko dažādus pasākumus.

9.maija svinīgais pasākums sākās plkst.9, kad uz lielajiem ekrāniem pie pieminekļa tiek demonstrēta translācija no parādes Sarkanajā laukumā Maskavā.

Pirmo reizi ziedu nolikšanā piedalīsies arī Rīgas domes priekšsēdētājs. Plkst.13 Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) uzstāsies ar apsveikumu svētku dalībniekiem.

Koncerts ilgs 12 stundas. Svētku dalībnieki cita starpā dzirdēs arī daudzu slavenu veterānu tautiešu apsveikumus. Noslēgs 9.maija svētku koncertu ansambļa "Pesņari" un Lielā teātra solistu uzstāšanās. Plkst.22.15 notiks uguņošana.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO